Ліки від коронавірусу для регіонів!

3 квітня 2020 о 12:30
996

У п’ятницю, 3 квітня 2020 р., в регіони України буде відправлено 2250 упаковок препарату Плаквеніл, який застосовують при тяжких та вкрай тяжких формах коронавірусної хвороби.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» 2 квітня.

«У нас уже готовий відповідний розподіл. Нам передали 3 тис. упаковок препарату. 2250 будуть відправлені в регіони, а 750 залишаються в Києві — для швидкого реагування. Завтра буде фізично підписано договір з «УкрМедПостач»,  і вже завтра ліки поїдуть в області», — заявив М. Степанов.

Як додав міністр охорони здоров’я, Плаквеніл — один з кількох препаратів, що містить діючу речовину гідроксихлорохін, яку застосовують при лікуванні від коронавірусу. Саме тому МОЗ України веде переговори з іншими компаніями щодо поставок цього препарату.

«Наступного тижня ми отримаємо достатньо цих ліків, щоб потенційно лікувати до 20 тис. пацієнтів», — підкреслив М. Степанов.

Наголошуємо, що наразі не існує ліків від коронавірусної хвороби COVID-19, пацієнтам надається симптоматичне лікування. Зокрема, Плаквеніл застосовують при  тяжких та вкрай тяжких формах коронавірусної хвороби.

Зауважимо, що будь-яке застосування цього лікарського засобу у лікуванні пацієнтів із COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованими показаннями — off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, спричинена COVID-19, в інструкції для медичного застосування). Препарат не рекомендовано купувати в аптеках без рецепта лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я людей.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua