Як повідомляло наше видання, 28 квітня 2017 р. набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 29 грудня 2016 р. № 1422, який дозволяє українським лікарям використовувати у своїй роботі міжнародні клінічні протоколи. До речі, стосовно цього наказу виникло багато юридичних питань. Далі наказом МОЗ України від 26.09.2018 р. № 1752 було внесено зміни до додатка 4 до Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом МОЗ України від 28 вересня 2012 р. № 751.
У жовтні 2018 р. МОЗ України розширило перелік міжнародних джерел клінічних настанов, які можна використовувати в Україні, доповнивши розділ «Універсальні» Переліку джерел клінічних настанов позиціями такого змісту:
World Health Organization (WHO) | www.who.int |
The European Committee on Antimicrobial Susceptibility Testing (EUCAST) | www.eucast.org |
І нарешті, у липні 2019 р. Екстрена медична допомога отримала оновлені протоколи, затверджені наказом МОЗ України від 05.06.2019 р. № 1269. Тож перелік затверджених клінічних протоколів суттєво розширився.
Нагадаємо, в країні триває процес реформування швидкої допомоги, проте у деяких пілотних областях.
Тим часом ознайомитися з новими клінічними настановами з усього світу можна на нашому сайті.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Прес-служба «Українського медичного часопису»