Людина із цукровим діабетом, навчена контролювати свій стан і мотивована на здоровий спосіб життя, є повноцінним і працездатним громадянином держави. Адже відомо, що успіх лікування діабету лише на 5% залежить від лікаря і на 95% — від самого пацієнта. Крім того, від правильних лікувально-профілактичних дій діабетика держава отримує значну економію коштів на лікування можливих тяжких ускладнень.
З метою підвищення рівня знань пацієнтів про свою хворобу, запобігання гострим та хронічним ускладненням, формування позитивного настрою щодо діабету, мотивації на поліпшення якості життя, забезпечення психологічної реабілітації пацієнтів у червні 2011 р. у Деснянському районі Києва відкрита школа соціальної адаптації для хворих на цукровий діабет (вул. Закревського, 81/1). Це стало можливим завдяки ініціативі Київської міської державної адміністрації (КМДА), Головного управління охорони здоров’я КМДА, районного управління охорони здоров’я в Деснянському районі м. Києва, за активної участі адміністрації Центральної районної поліклініки Деснянського району, Київського благодійного фонду «Діабетик» та за допомогою інсулінового заводу «ІНДАР».
Крім цього, у Києві при активній участі інсулінового заводу «ІНДАР» працюють школи навчання хворих на цукровий діабет у Поліклініці № 5 Святошинського району, у Київському міському клінічному ендокринологічному центрі, у Міському центрі ендокринології та обміну речовин та в Ендокринологічному центрі Київської обласної клінічної лікарні.
Планується відкриття шкіл соціальної адаптації для хворих на цукровий діабет в Оболонському та Дарницькому районах м. Києва.
За матеріалами www3.health.kiev.ua