Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України ініціювало скасування постанови від 25 березня 2014 р. № 95, згідно з якою окремі категорії лікарів були позбавлені надбавок до зарплати. Як розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, йдеться передусім про працівників екстреної медичної допомоги, протитуберкульозних закладів, а також лікарів первинної ланки.
«У 2014 р. Мінфін без погодження з МОЗ України вирішив, що надбавки працівникам екстреної допомоги, фтизіатрам, які працюють у тубдиспансерах, та лікарям первинної ланки є необов’язковими. Але всі ми знаємо, в яких важких умовах працюють ці люди, отримуючи копійчані зарплати. Ми хочемо поборотися за лікарів і домогтися від уряду скасування 95-ї постанови», — наголосив П. Ковтонюк.
МОЗ України вважає, що скасування наказу не стане додатковим навантаженням для бюджету, в той же час підвищить мотивацію серед медиків та зніме соціальне напруження.
Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 95 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я», були скасовані державні гарантії, встановлені постановами Кабінету Міністрів України № 199 («Деякі питання оплати праці медичних працівників системи екстреної медичної допомоги»), № 174 («Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів») та № 977 («Деякі питання оплати праці медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу»).
Ухвалення запропонованого профільним міністерством проекту постанови скасує обмеження щодо надбавок та інших виплат, передбачених зазначеними постановами. Цей крок є критично важливим, оскільки середній розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я значно нижчий від такого працівників промисловості, освіти та культури.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/