З 13 березня 2018 р. набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України № 157 від 26.01.2018 р., згідно з яким скасовується низка форм первинної облікової документації.
Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові медичні форми, які вже давно втратили свою актуальність.
Що скасовано?
Так, згідно з зазначеним наказом, скасовано останні талони та звітність щодо диспансерного нагляду. Водночас МОЗ України починає перехід на сучасну модель викликів лікарів додому та використання Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок відтепер непотрібна.
МОЗ України у процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 — перший крок на цьому шляху.
Які форми облікової звітності втратили чинність?
Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:
- № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»
- № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»
- № 025-3/о «Медична карта студента № __»
- № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»
- № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»
- № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»
- № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua