7–8 грудня 2022 р. відбудеться навчальний курс на тему «Невідкладні алергічні стани: анафілактичний шок, набряк Квінке, хвороба кропив’янка, синдром Лайєлла».
Мета курсу — поглиблення знань та уявлень з алергології в подальшій підготовці лікаря за фахом та досягнення кінцевих цілей у вивченні дисципліни.
Основними завданнями курсу є опанування між- та трансдисциплінарних підходів, що передбачає інтеграцію викладання з іншими дисциплінами та формування умінь застосовувати знання з алергології у процесі подальшого навчання та у професійній діяльності.
Тема 1. Механізми алергічних реакцій. Класифікація типів алергічних реакцій.
Типи імунних реакцій та реакцій гіперчутливості (за Джеллом — Кумбсом). Фази, стадії алергічних реакцій. Фактори розвитку алергічних реакцій. Механізм розвитку алергічних реакцій.
Тема 2. Поняття псевдоалергії та параалергії. Диференційна діагностика алергії та псевдоалергії.
Механізм розвитку псевдоалергічних реакцій. Принципи діагностики та диференційної діагностики псевдоалергії.
Тема 3. Методи діагностики алергічних захворювань. Методи специфічної імунотерапії.
Методи анамнестичного, клінічного збору даних. План додаткових лабораторних обстежень з використанням алергологічних та імунологічних методів.
Тема 4. Загальні підходи до лікування алергічних захворювань. Основні групи препаратів.
Основні групи препаратів для лікування алергії та псевдоалергії. Механізм дії, показання та протипоказання до призначення антиалергічних препаратів.
Тема 5. Алергічний риніт. Алергічний дерматит.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування алергічних ринітів.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування алергічних дерматитів.
Тема 6. Ангіоневротичний набряк (набряк Квінке). Інсектна алергія.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування ангіоневротичного набряку.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування інсектної алергії.
Тема 7. Бронхіальна астма. Загострення бронхіальної астми.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування бронхіальної астми. Невідкладні заходи при загостренні бронхіальної астми.
Тема 8. Кропив’янка. Синдром Лаєлла. Сироваткова хвороба. Алергічний васкуліт.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування кропив’янки.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування синдрому Лаєлла.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування сироваткової хвороби.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування алергічного васкуліту.
Тема 9. Анафілактичний шок.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування анафілактичного шоку.
Тема 10. Харчова алергія. Медикаментозна алергія.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування харчової алергії.
Визначення, етіопатогенез, класифікація, клініка, діагностика, диференційна діагностика та лікування медикаментозної алергії.
Подробиці і реєстрація — за посиланням.
Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.
Редакція журналу «Український медичний часопис»