З 27 червня по 1 липня 2012 р. у рамках реалізації Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства» вперше в Україні у Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі організовано міжнародні навчальні семінари та тренінги для акушерів-гінекологів та неонатологів. Теоретичні семінари та практичні тренінги проводять провідні німецькі фахівці — професори Університетської клініки ім. Вольфганга Гете (Франкфурт-на-Майні).
Як вже повідомляло наше видання, 25 червня 2012 р. у Києві було підписано Меморандум про партнерство у сфері акушерства та перинатальної медицини між Міністерством охорони здоров’я Німеччини, Міністерством охорони здоров’я України та Державною агенцією з інвестицій та керування національними проектами України. Меморандум підписали заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов, голова Державної агенції з інвестицій та керування національними проектами України Владислав Каськів та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрґен Гаймзьот.
Реалізація даного Меморандуму дозволить обмінюватися досвідом між українськими та німецькими медиками шляхом проведення лекцій, навчальних заходів, симпозіумів у галузі акушерства, пренатальної і перинатальної медицини та неонатології.
Основними завданнями програми підготовки медичних кадрів для перинатальних центрів в рамках українсько-німецького партнерства є ознайомлення українських лікарів з сучасними технологіями та методиками надання акушерської, пренатальної, перинатальної та неонатальної допомоги в Європі, підготовка медичних кадрів для перинатальних центрів ІІІ рівня та вищих медичних навчальних закладів України, сприяння реформуванню національної системи медичної допомоги в галузі акушерства, перинатальної медицини та неонатології в Україні.
Перший тренінг за участю провідних німецьких фахівців для акушерів-гінекологів та неонатологів з усіх регіонів України у рамках українсько-німецького партнерства та впровадження Національного проекту «Нове життя» розпочався на базі Дніпропетровського регіонального перинатального центру. Теоретичні семінари та практичні тренінги триватимуть протягом 5 днів, починаючи з 27 червня.
У Дніпропетровській обл. створена комплексна система надання перинатальної допомоги, що включає потужну мережу міжрайонних пологових центрів, 3 неонатальних та 2 перинатальних центри у містах Кривий Ріг та Дніпропетровськ, для яких придбано найсучасніше обладнання, закуплені сучасні реанімобілі, які дозволяють перевозити в належних умовах новонароджених з масою тіла від 500 г. Крім того, в перинатальних центрах працюють висококласні спеціалісти. Тому саме на Дніпропетровщині вперше в Україні відбуваються тренінги такого високого рівня. Це забезпечить підвищення якості надання медичних послуг для матерів та дітей області.
Під час відкриття тренінгу було зазначено, що для Дніпропетровщини велика честь приймати медиків з усіх регіонів України та їх колег з Німеччини, які готові ділитися своїм досвідом та новітніми тенденціями в акушерстві та перинатології.
Зайняття проводитимуть спеціально для медичних працівників перинатальних центрів ІІІ рівня, викладачів кафедр вищих медичних закладів ІІІ та ІV рівнів акредитації, представників інститутів системи Національної академії медичних наук України та фахових медичних асоціацій. Семінари та тренінги вестимуть німецькі фахівці Університетської клініки ім. Вольфганга Гете (Франкфурт-на-Майні) — професор Франк Льоувен та професор Рольф Шльоссер.
Участь у тренінгах візьмуть троє представників Міністерства охорони здоров’я України, 57 лікарів — працівників перинатальних центрів України, 20 представників кафедр акушерства та гінекології, неонатології, педіатрії українських вищих медичних навчальних закладів, 11 головних обласних фахівців з неонатології, акушерства та гінекології.
«У Дніпропетровську відкрито сучасний перинатальний центр. Він дійсно відповідає рівню найсучасніших європейських клінік, це відзначили і наші колеги з Німеччини. Проведення міжнародного тренінгу на базі Дніпропетровського регіонального перинатального центру — це прекрасна можливість для українських лікарів обмінятися досвідом з кращими фахівцями Німеччини», — зазначив керівник Національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства» Віктор Сірман.
Протягом 5 днів медичні працівники пройдуть підготовку за напрямками: практичне акушерство; перинатальна діагностика та проблема плоду; перинатальна медицина; неонатологія; інтенсивна терапія в неонатології; інтенсивна терапія та анестезіологія в акушерстві; організація акушерської, перинатальної та неонатальної допомоги.
Після 3 днів лекційного курсу для медиків проведуть практичні тренінги, де українські лікарі спільно з німецькими колегами вирішуватимуть складні клінічні проблеми безпосередньо у відділеннях Дніпропетровського перинатального центру.
Найбільш успішні учасники тренінгів зможуть пройти стажування у провідних клініках та університетах Німеччини. Таке клінічне стажування є загальноприйнятим у Європі і тепер стає можливим і для українських лікарів та науковців. Слід зазначити, що Університетська клініка ім. Вольфганга Гете входить до числа кращих німецьких клінік та користується непохитним авторитетом у наукових колах. Заснований ще у 1914 р., Університет ім. Вольфганга Гете зараз є одним із найпрестижніших вищих медичних навчальних закладів Німеччини.
Прес-служба
«Українського медичного часопису»