Опубліковано стратегію співпраці з ВООЗ до 2030 р.

23 лютого 2024
581
Резюме

Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) спільно опублікували Стратегію співпраці ВООЗ з Україною на 2024–2030 рр. Про документ Метою документа є розбудова стійкої, орієнтованої на людей системи охорони здоров’я, що здатна надавати високоякісну медичну допомогу всім громадянам, незалежно від їхньої платоспроможності, а також долати складні проблеми охорони здоров’я, пов’язані з війною, що […]

Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) спільно опублікували Стратегію співпраці ВООЗ з Україною на 2024–2030 рр.

Про документ

Метою документа є розбудова стійкої, орієнтованої на людей системи охорони здоров’я, що здатна надавати високоякісну медичну допомогу всім громадянам, незалежно від їхньої платоспроможності, а також долати складні проблеми охорони здоров’я, пов’язані з війною, що триває.

Стратегія окреслює зобов’язання ВООЗ підтримувати Україну в її зусиллях щодо реформування системи охорони здоров’я, наголошуючи на необхідності інвестицій в інфраструктуру охорони здоров’я, розвиток робочої сили та впровадження реформ для досягнення стандартів ЄС.

Стратегія зосереджена на трьох ключових пріоритетах: забезпечення загального доступу до якісних медичних послуг, запобігання та зниження основних ризиків для здоров’я та підтримка реформ системи охорони здоров’я. Ці пріоритети спрямовані на вирішення широкого кола викликів, з якими стикається Україна, включаючи тягар неінфекційних захворювань, загрозу інфекційних захворювань, таких як туберкульоз та ВІЛ, а також потребу в комплексних послугах психічного здоров’я та реабілітації.

Також ВООЗ планує тісно співпрацювати з українським урядом, міжнародними партнерами та місцевими громадами для реалізації цієї стратегії. Це включає використання розгалуженої мережі експертів і ресурсів ВООЗ як в Україні, так і в усьому світі для надання технічної та операційної підтримки.

З документом можна ознайомитися за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua