Телемедицина буде інтегрована в усі рівні медичної допомоги

12 лютого 2024
917
Резюме

У МОЗ України планують інтегрувати телемедицину в усі види медичної допомоги — екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості. Для цього необхідні зміни […]

У МОЗ України планують інтегрувати телемедицину в усі види медичної допомоги — екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості. Для цього необхідні зміни в законодавстві, які регулюють сферу телемедицини.

У липні 2023 р. Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні. Одним із ключових завдань документа є проведення аналізу законодавства щодо надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини та вдосконалення відповідної нормативно-правової бази.

На виконання цього завдання МОЗ спільно з проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) провели аналіз нормативно-правової бази, яка регламентує застосування телемедицини в Україні.

Результати аналізу були використані для підготовки Міністерством змін до нормативно-правових актів, які сприятимуть розвитку телемедицини в Україні та адаптують її до сучасних умов і викликів.

Аналіз охопив, зокрема, термінологію телемедицини, її роль та застосування в різних видах медичної допомоги, права та обов’язки пацієнтів і медичних працівників, фінансування, технічне забезпечення, облік, організацію надання телемедичних послуг, різні аспекти обробки даних (включаючи питання згоди пацієнта, доступу до даних, реєстрації та ідентифікації пацієнта, зберігання, передачі та захисту даних), а також особливості застосування телемедицини у віддаленій місцевості, в умовах епідемій та у воєнний час.

Коментар Марії Карчевич

«Чинне законодавство, яке наразі регулює сферу надання телемедичних послуг, є застарілим, а в якихось аспектах навіть відстає та не відповідає запитам сьогодення, — коментує результати аналізу Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрового розвитку. — Ми прагнемо, щоби завдяки впровадженню телемедицини медична допомога стала більш ефективною та доступною для кожного українця. Зокрема, щоб пацієнти могли здійснювати діагностику, консультування, реабілітацію навіть поза межами закладу охорони здоров’я. Для цього важливо почати змінювати підходи в регулюванні».

Ознайомитися з результатами аналізу можна за посиланням.

Стратегія розбудови телемедицини в Україні – за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua