Перша мобільна аптека запрацювала в Україні

18 січня 2024
672
Резюме

В Україні запрацювала перша мобільна аптека. Про це 18 січня 2024 р. на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України. «В Україні запрацювала перша мобільна аптека. Флагманом стала прифронтова Харківщина. Маршрут налічує 80 населених пунктів на Харківщині. Він будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням […]

В Україні запрацювала перша мобільна аптека. Про це 18 січня 2024 р. на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

«В Україні запрацювала перша мобільна аптека. Флагманом стала прифронтова Харківщина.

Маршрут налічує 80 населених пунктів на Харківщині. Він будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням безпекової ситуації у регіоні. Пацієнти отримуватимуть інформацію щодо прибуття мобільної аптеки від сімейного лікаря або місцевої влади.

Забезпечення доступу людей до необхідних їм ліків там, де цей доступ з певних причин обмежений, — питання, над яким активно працюємо, та яке піднімалося Президентом України під час останнього засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Йдеться про сільську місцевість та території, де ведуться активні бойові дії.

Один із кроків — запуск мобільних аптечних пунктів. Влітку минулого року Уряд створив передумови для їх роботи. Однак для того, щоб механізм запрацював, дуже важливою є позиція аптечних мереж та їх готовність долучатися. Тож необхідно об’єднати зусилля влади і бізнесу задля забезпечення доступності ліків для людей.

Дуже важливо, що в мобільних аптечних пунктах можна буде не лише придбати ліки, але й отримати їх безоплатно або з певною доплатою за державною програмою «Доступні ліки».

Підвищуючи доступність, не забуваємо і про якість. Для цього у Ліцензійних умовах прописані чіткі вимоги до мобільних аптек. Зокрема, в них мають бути холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря», — зазначає посадовець.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua