Коли лікарю правомірно оформлювати паперовий лікарняний?

15 січня 2024
1629
Резюме

Інколи, в тому числі через війну, можуть виникнути обставини, коли лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), сформувавши медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Які ситуації можуть виникнути і як діяти лікареві та пацієнтові — роз’яснює МОЗ України. Якщо лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності медичним висновком про тимчасову […]

Інколи, в тому числі через війну, можуть виникнути обставини, коли лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), сформувавши медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Які ситуації можуть виникнути і як діяти лікареві та пацієнтові — роз’яснює МОЗ України.

Якщо лікар не може підтвердити тимчасову втрату працездатності медичним висновком про тимчасову непрацездатність, він має право видати правильно заповнений та оформлений паперовий бланк листка непрацездатності.

Коли лікарю правомірно оформлювати паперовий лікарняний?

Це правомірно у таких випадках:

  1. Якщо сплив термін, протягом якого лікар може виправити помилку у висновку про тимчасову непрацездатність в ЕСОЗ. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності ухвалює лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоровʼя або керівник закладу.
  2. У разі відсутності зв’язку між Електронним реєстром листків непрацездатності (система Пенсійного фонду України) та Реєстром медичних висновків в ЕСОЗ більш ніж 7 днів.
  3. Якщо в умовах воєнного стану користувачі не мають доступу до ЕСОЗ.
  4. Якщо пацієнт звернувся за продовженням випадку тимчасової непрацездатності з порушенням термінів за умови, що це порушення сталося внаслідок воєнного часу (людина, наприклад, перебувала під окупацією). Рішення про продовження раніше виданого лікарняного ухвалює лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоровʼя або керівник закладу. Зазначається номер листка непрацездатності, який продовжується.

Варто зазначити, що видача паперових листків непрацездатності можлива у період дії воєнного стану та протягом 3 міс з дня його припинення.

Крім того, залежно від ситуацій можливе поєднання електронного та паперового лікарняного в межах одного випадку тимчасової непрацездатності.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua