В Україні створять координаційні ради з питань громадського здоров’я

11 грудня 2023
864
Резюме

7 грудня 2023 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1284 «Про затвердження Порядку утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я». На основі цієї постанови будуть створені регіональні координаційні ради з питань громадського здоров’я. Про координаційні ради Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та […]

7 грудня 2023 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1284 «Про затвердження Порядку утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я».

На основі цієї постанови будуть створені регіональні координаційні ради з питань громадського здоров’я.

Про координаційні ради

Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.

Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.

Коментар Віктора Ляшка

«Ефективна система громадського здоров’я — це основа профілактичної медицини. Крок за кроком ми переорієнтовуємо та відходимо від санітарного нагляду до комплексної багатопрофільної системи громадського здоров’я, яка дозволяє діяти на крок вперед, зокрема у питаннях боротьби з інфекційними хворобами. Більшість країн Європи обрали саме такий шлях, зосереджуючи увагу на зміцненні здоров’я громад, профілактиці захворювань і міжсекторальній взаємодії. Така переорієнтація дозволила країнам ЄС збільшити середню тривалість життя та поліпшити добробут громадян. Це ті підходи та фахова турбота з боку медичної системи, якої потребують і заслуговують українці», — зазначив міністр охорони здоров’я України, Віктор Ляшко під час засідання Уряду.

Регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя будуть створені за рішеннями обласних державних адміністрацій. До складу входитимуть профільні заступники голів обласних державних адміністрацій, керівники департаментів охорони здоровʼя, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, керівники центрів контролю та профілактики хвороб.

Текст постанови

Ознайомитися із текстом постанови Уряду від 7 грудня 2023 р. № 1284 «Про затвердження Порядку утворення та діяльності регіональних координаційних рад з питань громадського здоров’я» можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua