Зустріч експертів, присвячена приєднанню закладів НАМН України до ПМГ

4 грудня 2023
989
Резюме

1 листопада Національна служба здоров’я України (НСЗУ), Міністерство охорони здоров’я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна академія медичних наук (НАМН) України провели зустріч з обговорення питань входження закладів НАМН України у 2025 р. в Програму медичних гарантій (ПМГ). У заході взяли участь Наталія Гусак, голова НСЗУ, Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоровʼя, Віталій […]

1 листопада Національна служба здоров’я України (НСЗУ), Міністерство охорони здоров’я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна академія медичних наук (НАМН) України провели зустріч з обговорення питань входження закладів НАМН України у 2025 р. в Програму медичних гарантій (ПМГ).

У заході взяли участь Наталія Гусак, голова НСЗУ, Сергій Дубров, перший заступник міністра охорони здоровʼя, Віталій Цимбалюк, президент НАМН України, Олена Єфіменко, генеральний директор Національного інституту раку, Тігран Арутюнян, генеральний директор Медичного дому Odrex, інші керівники закладів НАМН України та профільні фахівці НСЗУ.

Привітавши колег та партнерів, Н. Гусак зазначила, що ця зустріч є першою із серії запланованих заходів, під час яких опрацьовуватиметься перехід на фінансування за ПМГ, що сприятиме підвищенню доступності до медичної допомоги для пацієнтів.

«Ми з вами маємо спільну мету — це забезпечення надання якісних медичних послуг населенню України, яке зараз насправді дуже того потребує і дуже необхідні єдині стандарти та єдині підходи  як і в наданні медичних послуг, так і у фінансуванні. У  нас є амбітна ціль. І я сподіваюся, що за 2024 р. дуже легкими і простими кроками ми наблизимося до того, що ваші колективи, ваші поважні заклади приєднаються до єдиного медичного простору з найбільшим комфортом. Тому сьогодні в стінах НСЗУ ми разом з вами започатковуємо легкий перехід у 2025 р. до ПМГ, до єдиного медичного простору ваших закладів. Я дякую МОЗ та команді ЮНІСЕФ за підтримку та організацію таких зустрічей, і відповідно кожному з вас — за участь»,  — зазначила голова НСЗУ.

Залучення закладів НАМН України до ПМГ є одним із основних стратегічних напрямів розвитку системи охорони здоровʼя на найближчу перспективу. Про це йшлося під час обговорення медичної реформи, що триває.

«З 1 січня 2025 р. абсолютно всі заклади,  незалежно від підпорядкування, працюватимуть за єдиними, прозорими та зрозумілими для всіх критеріями та умовами. Необхідно, щоб цей перехід відбувався без ексцесів, мʼяко, і першочергово щоб не постраждали пацієнти, — зауважив перший заступник міністра. — Команда НСЗУ у цьому напрямку співпрацює з усіма закладами НАМН України, які насамперед мають ефективно впроваджувати  інформатизацію, активізувати роботу в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та обліковувати свої витрати згідно з чинним законодавством, котре чітко регламентує, як це треба робити. Адже саме аналіз цих даних у подальшому дозволяє отримувати достатньо інформації для розрахунку тарифів на національному рівні».

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк підкреслив, що НАМН України  готова тісно співпрацювати з НСЗУ, щоб і в напрямку наукової, і лікувальної роботи було досягнуто максимальних результатів.

Під час зустрічі представникам закладів НАМН України надано роз’яснення щодо актуальних питань фахівцями НСЗУ. А саме:

  • про надання медичної допомоги в рамках ПМГ;
  • про укладення договорів з НСЗУ. Оплата за договором. Розрахунок вартості договору;
  • значення ЕСОЗ та необхідність внесення даних у систему;
  • про процес автономізації закладу та зміну організаційної форми, її доцільність та переваги.

Досвідом співпраці з НСЗУ, її перевагами, проблемами та практичними рішеннями поділилися О. Єфіменко та Т. Арутюнян. Зокрема, директор Національного інституту раку поділилася власним досвідом, зауваживши, що в команду, яка займатиметься переходом закладу, повинні також обов’язково бути включені юрист та бухгалтер. Щодо переваг співпраці з НСЗУ О. Єфіменко назвала автономізацію, можливість офіційно залучати інші джерела фінансування, збільшення потоку пацієнтів (у 2 рази зросла кількість відвідувачів поліклінічного відділення та на 30–50% — пацієнтів у стаціонарі) та ін. Усі учасники зустрічі висловили намір тісно співпрацювати задля досягнення спільної мети.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua