Розроблено нові правила ведення осіб з ВІЛ-інфекцією

21 листопада 2023
749
Резюме

На громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ» (далі — проєкт акта). Про документ Проєкт акта розроблено з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством України, забезпечення сучасних підходів до надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, та розширення межі […]

На громадське обговорення винесено проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ» (далі — проєкт акта).

Про документ

Проєкт акта розроблено з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством України, забезпечення сучасних підходів до надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, та розширення межі суб’єктів, які мають право встановлювати діагноз ВІЛ, здійснювати ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та медичний нагляд за ними, зокрема, в частині надання такого права фізичним особам — підприємцям, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Проєктом акта передбачено затвердження Порядку встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції, Порядку ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними, Порядок організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства охорони здоров’я, а саме:

 • наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25 травня 2000 р.
  № 120 «Про вдосконалення організації медичної допомоги хворим на
  ВІЛ-інфекцію/СНІД», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
  14 листопада 2000 р. за № 819/5040;
 • наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 серпня 2005 р.
  № 415 «Про удосконалення добровільного консультування і тестування на
  ВІЛ-інфекцію», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2005 р. за № 1404/11684;
 • наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 липня 2013 р.
  № 585 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 липня 2013 р. за № 1254/23786.

Проєкт наказу МОЗ

Пояснювальна записка

Порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції

Порядок ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними

Додаток до Порядку обліку

Порядок організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ

АРВ

Додаток до АРВ

Довідка (acquis ЄС) ​

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати протягом 30 днів з дати публікації проєкту наказу в письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, e-mail: [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua