Триває робота над єдиною системою домедичної допомоги в бойових умовах

15 листопада 2023
669
Резюме

Міністерство оборони України разом з бойовими медиками, волонтерами та представниками громадських організацій почало розробляти єдину систему домедичної допомоги. Засадничий документ, який би відповідав сучасним реаліям ведення війни, обговорили на робочій зустрічі 9 листопада 2023 р. за участю заступниці міністра оборони Наталії Калмикової та представників громадськості. За її словами, в основі документа — стандарти НАТО, адаптовані […]

Міністерство оборони України разом з бойовими медиками, волонтерами та представниками громадських організацій почало розробляти єдину систему домедичної допомоги.

Засадничий документ, який би відповідав сучасним реаліям ведення війни, обговорили на робочій зустрічі 9 листопада 2023 р. за участю заступниці міністра оборони Наталії Калмикової та представників громадськості.

За її словами, в основі документа — стандарти НАТО, адаптовані до українських реалій та досвіду.

Коментар Наталії Калмикової

«Нам потрібна єдина система надання допомоги, яка б дозволила зберегти життя та здоров’я військовослужбовців. Нам дуже важливий діалог з людьми, які працюють безпосередньо на полі бою, бачать проблеми та мають досвід їх вирішення. Сьогодні стоїть завдання напрацювати базу, яка б унормувала надання першої домедичної допомоги вчасно і повною мірою. Також ми вдячні волонтерським організаціям та бойовим медикам за врятовані життя протягом 10 років війни», — зазначила Н. Калмикова.

У розробці нового Порядку Міністерство оборони враховує думку фронтових медиків. Їхній досвід дозволить створити ефективну систему домедичної допомоги.

Довідково. «Домедична допомога» — це набір дій військовослужбовця з само- та взаємодопомоги до моменту доставки пораненого до фахівців.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами mil.gov.ua