Гострий лімфобластний лейкоз у дітей: затверджено стандарт медичної допомоги

14 листопада 2023
848
Резюме

Наказом МОЗ України від 9 листопада 2023 р. № 1935 затверджено Стандарт медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в першому гострому періоді)». Обґрунтування Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) посідає 1-ше місце у структурі злоякісної патології у дітей. Всебічна діагностика (цитоморфологічна, імуноцитологічна, молекулярно-генетична), застосування ризикадаптованих стратегій лікування із дотриманням відповідних доз та часової інтенсивності терапії, […]

Наказом МОЗ України від 9 листопада 2023 р. № 1935 затверджено Стандарт медичної допомоги «Гострий лімфобластний лейкоз у дітей (лікування в першому гострому періоді)».

Обґрунтування

Гострий лімфобластний лейкоз (ГЛЛ) посідає 1-ше місце у структурі злоякісної патології у дітей. Всебічна діагностика (цитоморфологічна, імуноцитологічна, молекулярно-генетична), застосування ризикадаптованих стратегій лікування із дотриманням відповідних доз та часової інтенсивності терапії, профілактика та надання адекватної допомоги в разі розвитку ускладнень дозволяють досягти тривалого безрецидивного виживання пацієнтів на рівні не менше 85%.

Ранні, надранні рецидиви, випадки рефрактерного перебігу захворювання здебільшого вимагають виконання алогенної трансплантації кісткового мозку за наявності показань, що потребує максимальної швидкої координації між відповідними закладами охорони здоров’я. Це дозволяє досягати 65–70% тривалої безрецидивної виживаності у пацієнтів з рецидивами ГЛЛ.

Мультидисциплінарний підхід на основі взаємодії багатопрофільної команди фахівців, що ухвалюють узгоджені клінічні рішення відповідно до конкретних потреб пацієнта, є найважливішим фактором для забезпечення ефективного лікування.

Ознайомитися зі стандартом можна за посиланням.

Наказ МОЗ — за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua