Через спалах гепатиту А оголошено надзвичайну ситуацію обласного рівня

1 листопада 2023
1259
Резюме

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 31 жовтня 2023 р., спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня. У зв’язку з цим у регіоні посилюють протиепідемічні заходи. Подробиці Так, посилено контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту, за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог […]

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 31 жовтня 2023 р., спалах гепатиту А на Вінниччині визначено як надзвичайну ситуацію природного характеру обласного рівня.

У зв’язку з цим у регіоні посилюють протиепідемічні заходи.

Подробиці

Так, посилено контроль за прибиранням та дезінфекцією громадського транспорту, за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог на ринках міста й області, запроваджено тимчасову заборону на ярмарки. У Вінниці триває дистанційне навчання. Також проводять додаткові перевірки на підприємствах, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення та харчовими продуктами.

Коментар Ігоря Кузіна

«Епідемічна статистика показує, що джерело інфікування досі існує. Причинами спалаху гепатиту А можуть бути харчові продукти або питна вода. На цих факторах зараз сфокусована робота лікарів-епідеміологів, які розслідують спалах. Наразі в лікарнях області залишаються 144 пацієнти, 32 дорослих та 10 дітей вже виписали», — заявив заступник міністра охорони здоров’я України — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Наразі лікарі-епідеміологи Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб та групи оперативного реагування Центру громадського здоровʼя обстежують працівників епідемічно небезпечних сфер. Це ринки та підприємства з виготовлення продуктів масового споживання, молочної продукції, обʼєктів централізованого водопостачання та підприємства, які забезпечують продаж питної води та її розвезення містом.

На підставі проведених епідрозслідувань визначено щонайменше 4️ можливих фактори, які вказують на джерело інфекції. Після детального аналізу кожен з факторів опрацьовується одночасно паралельними командами з широким лабораторним контролем.

Як ми повідомляли раніше, до Вінницької обл. вже доставлено 1060 доз вакцин для щеплень медиків, лікарів екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоров’я, задіяних у ліквідації спалаху вірусного гепатиту А. Крім того, для вакцинації дітей доставили 1100 доз вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та формування резерву, вакцинації у закритих колективах. Також щеплення передбачені для близького оточення пацієнтів з підтвердженим діагнозом вірусного гепатиту А.

Про гепатит А

Гепатит А — це спричинене вірусом гепатиту А захворювання, що уражує печінку. Воно передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити кал інфікованих людей; через недотримання особистої гігієни; у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї; причиною інфікування можуть стати й деякі види сексуальних стосунків.

Найпоширеніші симптоми вірусного гепатиту А: слабкість, підвищена температура тіла, діарея, блювання, жовтяниця. Якщо помітили такі симптоми в себе чи близьких — негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря!

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua, moz.gov.ua