Встановлено граничні строки медичних оглядів військовозобов’язаних

30 жовтня 2023
1227
Резюме

МОЗ продовжує працювати над виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо військово-лікарської експертизи в Збройних силах України (ЗСУ). Задля цього в рамках міжвідомчої взаємодії тривають зміни у військово-лікарських комісіях (ВЛК) за різними напрямами: юридичним, організаційним, цифровим. Встановлено граничні строки медичних оглядів Наразі спільно з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) оновлено специфікації та […]

МОЗ продовжує працювати над виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо військово-лікарської експертизи в Збройних силах України (ЗСУ). Задля цього в рамках міжвідомчої взаємодії тривають зміни у військово-лікарських комісіях (ВЛК) за різними напрямами: юридичним, організаційним, цифровим.

Встановлено граничні строки медичних оглядів

Наразі спільно з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) оновлено специфікації та умови закупівель медичних послуг за пакетом «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки». Зміни передбачають встановлення граничних строків проведення досліджень і медоглядів військовозобов’язаних, а саме:

  • проведення медичних оглядів щодо придатності до військової служби — не більше ніж 4 робочі дні;
  • проведення лабораторних досліджень — не більш ніж 3 робочі дні;
  • проведення інструментальних досліджень — не більш ніж 3 робочі дні.

Голови обласних військових адміністрацій, керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й працівники закладів охорони здоров’я повинні дотримуватися вказаних строків. Також вони повинні організувати раціональні маршрути проходження ВЛК і контролювати, щоб військовозобов’язані проходили медогляди за окремою чергою.

Використання ЕСОЗ

Зроблено ще один крок до повної цифровізації процесів. Медики, що працюють у ВЛК при центрах комплектування, використовують електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тож за необхідності вони можуть переглядати вже наявні записи інших лікарів, що були внесені в ЕСОЗ, створювати електронні направлення на необхідні діагностичні процедури тощо.

Також МОЗ разом із НСЗУ із залученням командування Медичних сил ЗСУ проводять постійні навчальні заходи для працівників ВЛК, у тому числі щодо порядку проходження військово-лікарської експертизи.

Водночас тривають перехресні перевірки щодо обґрунтованості рішень стосовно встановлення інвалідності, які були ухвалені після 24 лютого 2022 р. Їх проводять робочі групи, що відповідно до завдання РНБО були визначені наказом МОЗ цьогоріч у вересні.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua