Обсяг залишків грошей на рахунках надавачів медичних послуг збільшився до 26 млрд грн

26 жовтня 2023
3452
Резюме

З початку запровадження воєнного стану обсяг залишків коштів на рахунках надавачів медичних послуг збільшився у 1,6 раза. Так, станом на 30.06.2023 р. обсяг залишків на рахунках надавачів медичних послуг становить 26 млрд грн, що на 10 млрд грн більше, ніж станом на 01.01.2022 р. Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України і зазначають, що, зокрема, […]

З початку запровадження воєнного стану обсяг залишків коштів на рахунках надавачів медичних послуг збільшився у 1,6 раза. Так, станом на 30.06.2023 р. обсяг залишків на рахунках надавачів медичних послуг становить 26 млрд грн, що на 10 млрд грн більше, ніж станом на 01.01.2022 р.

Про це повідомляють у Міністерстві фінансів України і зазначають, що, зокрема, залишки коштів знаходяться на рахунках надавачів:

  • первинної медичної допомоги — 3,4 млрд грн  (збільшення вдвічі);
  • екстреної медичної допомоги — 3,2 млрд грн (збільшення у 1,2 раза);
  • спеціалізованої медичної допомоги — 19,4 млрд грн (збільшення у
    1,7 раза).

Подробиці

Станом на 30.06.2023 р. найбільші залишки у надавачів екстреної медичної допомоги, зокрема в Донецькій — 646,3 млн грн, Харківській — 448,2 млн грн, Кіровоградській — 369,6 млн грн, Запорізькій — 219 млн грн та Луганській — 193 млн грн областях.

Найбільший приріст невикористаних коштів простежується серед закладів, розташованих на тимчасово окупованих територіях. Так, обсяг залишків таких 148 надавачів збільшився у 3,6 раза та становить 1,9 млрд грн.

Суттєве збільшення залишків також наявне у закладів охорони здоров’я онкологічного профілю. Так, у 28 надавачів з початку 2022 р. залишки збільшилися майже вдвічі та їх обсяг становить 2,3 млрд грн. Водночас 9 закладів мають залишки в розмірі від 118 млн грн до понад 270 млн грн. Це може свідчити про часткову оплату пацієнтами послуг, за які надавачам медичних послуг у повному обсязі вже сплатила держава.

Коментар Романа Єрмоличева

«Уряд за підтримки міжнародних партнерів здійснює всі можливі заходи для своєчасного здійснення оплат за програмою медичних гарантій. Водночас суттєве накопичення залишків коштів свідчить про необхідність зміни підходів у здійсненні оплат за програмою медичних гарантій, зокрема для надавачів, розташованих на тимчасово окупованих територіях, і вжиття заходів для ефективного використання накопичених коштів, а також посилення контролю за якістю та безоплатністю послуг для пацієнтів. Міністерство фінансів вкотре наголошує на необхідності раціонального та максимально ефективного використання всіх ресурсів, що особливо актуально в умовах воєнного стану, коли державні ресурси вкрай обмежені», — прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами mof.gov.ua