Працевлаштування медиків — внутрішньо переміщених осіб: як це працює

10 жовтня 2023
1165
Резюме

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що внутрішньо переміщені медики можуть працевлаштуватися в регіонах за місцем перебування. Таку можливість передбачено для осіб, які через війну втратили свої робочі місця. Йдеться про механізм забезпечення їх робочими місцями, який врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414. Подробиці У разі працевлаштування облік робочого часу медичного […]

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що внутрішньо переміщені медики можуть працевлаштуватися в регіонах за місцем перебування. Таку можливість передбачено для осіб, які через війну втратили свої робочі місця. Йдеться про механізм забезпечення їх робочими місцями, який врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414.

Подробиці

У разі працевлаштування облік робочого часу медичного працівника, який тимчасово змінив місце проживання, здійснюється в медичному закладі, до якого його направлено. Далі ці дані спрямовують до медзакладу за основним місцем роботи, після чого працівник охорони здоров’я отримує заробітну плату.

Слід зазначити, що сьогодні вже 4715 внутрішньо переміщених медиків скористалися можливістю працевлаштуватися в медичному закладі за місцем перебування.

Серед них 2079 лікарів, 1710 фахівців (медичних сестер/братів, акушерів, фельдшерів, асистентів фармацевтів) та 926 технічних працівників.

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській — 285, Дніпропетровській — 218, Полтавській — 152 та Запорізькій областях — 144 особи.

Найбільше працевлаштованих медичних сестер та інших фахівців у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Дніпропетровській — 335, Запорізькій — 220, Полтавській — 202 та Харківській областях — 145 осіб.

За допомогою інформаційно-аналітичної системи «MedData» проводиться збір та узагальнення інформації щодо кадрових потреб у медзакладах кожного регіону. Визначені особи закладу охорони здоров’я подають до системи оновлену інформацію щодо кількості внутрішньо переміщених медиків із розподілом їх за групами, зокрема:

  • зараховані на основне місце роботи;
  • зараховані за сумісництвом;
  • виконують професійні обов’язки поза основним місцем роботи, але табелюються за основним місцем роботи.

Які документи необхідно подавати при працевлаштуванні

Порядок працевлаштування в іншому закладі охорони здоров’я для внутрішньо переміщених медичних працівників такий самий, як і в разі звичайного працевлаштування. Особа подає стандартний пакет документів, зокрема:

  • паспорт або ID-картка — документ, що засвідчує особу;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ, що підтверджує освіту та професійну кваліфікацію (диплом, сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікаційну категорію);
  • документ, що підтверджує професійний стаж (трудова книжка);
  • заява з проханням про прийняття на роботу.

Нагадаємо, що знайти потрібну вакансію можна на порталі вакансій для медичних працівників.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua