Університетську лікарню буде створено у Кривому Розі

9 жовтня 2023
1705
Резюме

У Кривому Розі буде створено університетську лікарню. Заклад буде розміщено на базі Криворізької міської клінічної лікарні № 2. Це буде відокремлений структурний підрозділ «Університетська лікарня Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика». Очікується, що лікарня буде передана в державну власність до сфери управління МОЗ. Це дасть змогу підсилити її, зробити потужну клінічну базу та […]

У Кривому Розі буде створено університетську лікарню. Заклад буде розміщено на базі Криворізької міської клінічної лікарні № 2. Це буде відокремлений структурний підрозділ «Університетська лікарня Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика».

Очікується, що лікарня буде передана в державну власність до сфери управління МОЗ. Це дасть змогу підсилити її, зробити потужну клінічну базу та хаб для підготовки медиків. В університетській лікарні готуватимуть студентів та майбутніх спеціалістів, які в перспективі працюватимуть на території деокупованого Криму.

Коментар Петра Ємця

«Створення університетських лікарень є нагальною вимогою часу. У баченні МОЗ, університетська лікарня — це насамперед потужна, велика і багатопрофільна лікарня, спроможна забезпечити надання спеціалізованої медичної допомоги в стаціонарних умовах, у поєднанні із забезпеченням організації освітнього процесу, практичної підготовки медиків у межах відповідних освітніх програм та здійснення наукової та науково-технічної діяльності. Тому крок за кроком ми рухаємося в цьому напрямі та працюємо над удосконаленням вищої медичної освіти», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Петро Ємець.

Університетські лікарні, утворені на базі багатопрофільних лікарень, матимуть потужний потенціал. Вони забезпечать інтеграцію освітнього та лікувального процесів — студенти братимуть участь у наданні медичної допомоги, а викладачі та медичні працівники набуватимуть клінічних навичок. Крім того, до роботи на їхній базі можна залучати найкращих спеціалістів з унікальним досвідом надання медичної та реабілітаційної допомоги.

Утворення університетської лікарні на базі Криворізької міської клінічної лікарні № 2 підсилить вже наявний медзаклад у напрямі збільшення робочих місць та залучення фахових спеціалістів, а також підвищить рівень надання медичної допомоги населенню регіону.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua