Захворюваність на COVID-19 в Україні зростає. Лікарі — у групі ризику

6 жовтня 2023
1118
Резюме

За останній тиждень в Україні було підтверджено понад 4 тис. випадків захворюваності на COVID-19, а тижнем раніше реєстрували 2,5 тис. Про це 5 жовтня 2023 р. в ефірі Національного телемарафону розповів заступник міністра охорони здоров’я України — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Коментар Ігоря Кузіна «Зараз ми спостерігаємо стабільне базове зростання захворюваності на […]

За останній тиждень в Україні було підтверджено понад 4 тис. випадків захворюваності на COVID-19, а тижнем раніше реєстрували 2,5 тис. Про це 5 жовтня 2023 р. в ефірі Національного телемарафону розповів заступник міністра охорони здоров’я України — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Коментар Ігоря Кузіна

«Зараз ми спостерігаємо стабільне базове зростання захворюваності на COVID-19. За останній тиждень підтверджено понад 4 тис. випадків захворювання. І якщо подивитися на один тиждень раніше, то минулого тижня ми реєстрували лише 2,5 тис.», — заявив він.

За словами заступника міністра, це початок епідеміологічного сезону, зростання захворюваності очікується до кінця листопада. Після цього прогнозується підвищення захворюваності на грип, що є традиційною ситуацією для зими.

Частіше хворіють діти

«Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, то частіше хворіють діти віком до 17 років. Так, якщо подивитися саме в розрізі областей, то в нас є такі області-лідери, як Миколаївська, де збільшення числа хворих в 4 рази, Винницька — утричі, Харківська — майже у 2,5 раза. В абсолютних цифрах — це 302 дитини за останній тиждень», — повідомив головний державний санітарний лікар України.

Зростає кількість летальних випадків

Також зростає кількість летальних випадків порівняно з літнім сезоном. Так, за останній звітний тиждень зафіксовано 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років.

Нагадаємо, у травні 2023 р. ВООЗ оголосила, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. «Швидше за все, вірус SARS-CoV-2 стане сезонним, його генетично вивчатимуть, нові вакцини міститимуть склад з врахуванням тих штамів, що циркулюватимуть. Природа вірусів така, що вони мутують та адаптуються. Тепер головне нам адаптуватися до життя з ними», — заявляла тоді Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я.

Групи ризику

Пам’ятайте, що в групі ризику тяжкого перебігу COVID-19 перебувають особи:

  • віком старше 60 років;
  • із серйозними супутніми захворюваннями;
  • медичні працівники.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua