МОЗ та телемедичний проєкт «Brainscan» (Польща) підписали меморандум про співпрацю

3 жовтня 2023
905
Резюме

Це дозволить пришвидшити діагностику захворювань або пошкоджень головного мозку людини

Міністерство охорони здоровʼя України та проєкт з надання телемедичних послуг «Brainscan» (Польща) підписали меморандум про співпрацю.

Метою меморандуму є забезпечення медичних закладів України доступом до спеціалізованого програмного забезпечення та мобільних застосунків, які дозволяють користуватися телемедичним сервісом «Brainscan».

Як працює сервіс «Brainscan»

Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або пошкоджень головного мозку людини, що, у свою чергу, дозволяє скоротити час на ухвалення рішення про госпіталізацію пацієнта, врятувати більше життів.

Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. Вже протягом 5 хв після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.

Тож підписання меморандуму про співпрацю між МОЗ та «Brainscan» сприятиме впровадженню інноваційних технологій, розвитку телемедицини у сфері охорони здоровʼя.

Заходи з розбудови телемедицини в Україні впроваджуються Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua