МОЗ працює над покращанням роботи ВЛК

22 вересня 2023
1179
Резюме

Відбулася міжвідомча нарада з цього приводу

Міністерство охорони здоров’я України разом з партнерами продовжує працювати над тим, щоб робота військово-лікарських комісій (ВЛК) проходила з повагою до людей.

Як ми повідомляли раніше, рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 30 серпня 2023 р. «Про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України», введене в дію Указом Президента України від 12 вересня 2023 р. № 576/2023, передбачає деякі управлінські ініціативи та удосконалення процесів. Саме про них йшла мова на нараді за участю керівництва МОЗ, Національної служби здоров’я України (НСЗУ), командування Медичних сил ЗСУ, обласних та Київської міської військових адміністрацій, територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я, що відбулася 21 вересня 2023 р.

Що вже зроблено

Вже у травні цього року в Програмі медичних гарантій з’явився пакет  «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки», який дозволяє пройти медичні огляди військовозобов’язаним у цивільних закладах охорони здоров’я. НСЗУ оплачує закладу надання таких послуг. Уже є 484 заклади, визначені обласними і Київською міською військовими адміністраціями та закріплені за центрами комплектування, – для них передбачено фінансування в розмірі 226,2 млн грн.

Також на виконання рішення РНБО підготовлено зміни до специфікації пакета медичних гарантій «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки», у яких визначено граничну кількість днів, протягом яких військовозобов’язаний повинен пройти ВЛК.

Також на особливий контроль взято питання забезпечення умов для проведення таких медичних оглядів, визначення раціонального маршруту під час їх організації, цифровізації відповідних процесів, організації навчання особового складу позаштатних постійно діючих ВЛК територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Окрім того, проводиться постійний моніторинг пропускної спроможності комісій, тож у разі потреби навантаження на медичні заклади їх кількість буде збільшено. Це контролюватимуть голови військових адміністрацій.

Коментар Віктора Ляшка

«12 вересня Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України. Працюємо над виконанням. Робота ВЛК має бути покращена. Це спільне завдання для всіх. Ганебні випадки, коли люди в білих халатах навмисно зазначають неправильний діагноз, мають припинитися. Неприпустимими є ситуації, коли людина, яка повинна мати встановлену інвалідність, не отримує її, як і навпаки. Кожна така маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. Зі свого боку, ми будемо цьому всіляко сприяти. Усі без винятків повинні працювати в правовому полі», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Під час наради також обговорено організацію проведення перевірок обґрунтованості рішень ВЛК та медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності, визнання непридатності до військової служби та надано відповідні доручення.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua