Уряд затвердив проєкт бюджету на 2024 р.

15 вересня 2023
1146
Резюме

Видатки на медицину збільшено

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 15 вересня 2023 р. затвердив проєкт державного бюджету на 2024 р. Про це повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Допис Віктора Ляшка

«Уряд заклав збільшення видатків на охорону здоров’я на 24,4 млрд грн в ухваленому сьогодні проєкті бюджету на 2024 р. Тепер слово за Парламентом.

Пріоритетні напрямки фінансування

Пріоритетні напрямки фінансування, закладені в бюджеті на 2024 р., очевидні. Це оборона і безпека. Для медичної системи вкрай важливо впоратися з новими викликами та зростаючим навантаженням, адже забезпечення потреб медицини — це життя наших людей. Переконаний, що в цей складний для держави період будь-які ініціативи в системі охорони здоров’я повинні з врахуванням потреб ветеранів створювати можливості для універсального доступу до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців.

Ключові цифри:

+ 16 млрд грн — на фінансування Програми медичних гарантій. Загалом це майже 159 млрд грн. Плануємо пріоритезувати тарифи для хірургічних і опікових пакетів, а також пакети психологічної підтримки та психіатричної допомоги. Вперше з’явиться пакет допоміжних репродуктивних технологій. Ще один важливий напрямок — трансплантація. Теж приєднується до Програми медичних гарантій як окремий пакет.

+ 90 млн грн — на програму реімбурсації для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування розладів психіки та поведінки.

+ 749 млн грн — на запуск пілотного проєкту щодо пільгового зубопротезування для людей, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

+ 9,4 млрд грн – на централізовані закупівлі лікарських засобів та медичних виробів. Уперше планується здійснити централізовану закупівлю слухових апаратів з функцією налаштування з наближенням до місця проживання пацієнта на суму 32,1 млн грн. Передбачається також закупівля медичних виробів для лікування травм, у тому числі бойових (травматологічні пластини з гвинтами, стрижні, системи фіксації), на загальну суму 599,1 млн грн. Будуть збільшені видатки на ендопротези та набори для імплантації.

2,8 млрд грн — на закупівлю новітнього медичного обладнання. Один із пріоритетів, що розглядається, — продовження роботи над удосконаленням онкологічної допомоги в країні. Цього разу увага буде приділена сучасним методам діагностики.

+ 83,6 млн грн — на програму розширеного неонатального скринінгу. Це комплексне обстеження новонароджених, яке спрямоване на виявлення у немовлят 21 рідкісної генетичної та вродженої патології. Безкоштовно для українських пацієнтів з жовтня 2022 р. За цей рік програма показала свою затребуваність та ефективність: обстеження пройшли вже близько 100 тис. новонароджених.

300 млн — на модернізацію медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі.

550 млн грн — на посилення системи реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я.

1,4 млрд грн — на реформу обласних бюро судово-медичної експертизи. Йдеться про створення централізованої мережі судово-медичних установ у сфері управління МОЗ України. Наразі триває процес переведення регіональних підрозділів з комунальної форми власності до державної», — пише посадовець.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/viktor.liashko