25 українських лікарень підписали договори про партнерство з іноземними клініками

7 вересня 2023
2564
Резюме

Тобто українські лікарні отримають 25 побратимів у різних куточках світу: від Польщі до Канади.

Міжнародне медичне партнерство — так називається проєкт, який буде реалізовано під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів, що відбувся в Києві 6 вересня 2023 р.

Цьогоріч у рамках саміту відбувся  Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я різних країн. До нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу та керівники передових лікарень, як українських, так і світових. Він дав старт великому проєкту — Програмі міжнародного медичного партнерства. Лікарні з різних куточків України підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими клініками, в яких перейматимуть передовий досвід та будуть ділитися власним.

Коментар Олени Зеленської

«Через повномасштабну війну наша медична система щодня змушена долати нові виклики. Росія вже пошкодила 1427 медичних закладів та ще 189 зруйнувала вщент. Ворог убиває медиків просто на робочому місці, нищить обладнання й намагається завдати максимальних втрат медичній системі. Тому сьогодні наші медзаклади як ніколи потребують надійного плеча підтримки. Однак навіть у таких надскладних умовах для нас дуже важливим є постійний розвиток. Програма міжнародного медичного партнерства — це великий крок у цьому напрямі. Вона передбачає підписання меморандуму про співпрацю між конкретними медичними закладами — українським та зарубіжним. Тобто український медзаклад отримає «побратима» за кордоном, із яким обмінюватиметься досвідом, перейматиме найкращі практики, стажуватиме медиків тощо», — повідомила Олена Зеленська.

Загалом у рамках саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними закладами охорони здоров’я. Тобто українські лікарні отримають 25 побратимів у різних куточках світу: від Польщі до Канади.

 Коментар Віктора Ляшка

«Жодна медична система не в змозі самотужки впоратися з тими викликами, які щодня ставлять перед нами повномасштабна війна та жорстокість агресора. Це можливо лише завдяки надійній підтримці, яку ми відчуваємо від усього цивілізованого світу. Впевнений, що започаткована сьогодні глобальна мережа міжнародного медичного партнерства буде розширюватися. Ще більше країн та провідних медичних закладів будуть долучатися до такого формату взаємодії. Це дасть ще один потужний імпульс для розвитку медичної сфери на всіх рівнях. Якісна сучасна медична система — наша мета. Попри всі складнощі, виклики та умови ми рухаємося вперед», — зазначив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Побратимами українських лікарень стали 8 медичних закладів із Франції, по 2 медичних заклади з Литви, Латвії, Молдови та Північної Македонії. А також передові лікарні Польщі, Австрії, Данії, Естонії, Ірландії, Швеції, Іспанії, Канади, Ізраїлю та Нідерландів.

З українського боку до партнерства долучилися лікарні з Київської, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Львівської, Тернопільської, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Що передбачатиме співпраця

Співпраця в рамках міжнародного медичного партнерства передбачатиме:

  • залучення іноземних фахівців до роботи в Україні;
  • обмін знаннями та досвідом під час стажувань;
  • проведення спільних наукових досліджень, науково-практичних конференцій, освітніх заходів;
  • менторинг та телемедичні консультації. Кращі фахівці з обох сторін зможуть проводити огляди пацієнтів за допомогою телемедичних ресурсів;
  • написання спільних заявок на проєктну/дослідницьку діяльність, обмін знеособленими даними для проведення досліджень, написання спільних наукових публікацій.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua