Як знайти контакти та адреси медико-соціальних експертних комісій

4 вересня 2023
1968
Резюме

Роз’яснення МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) наголошує, що під час дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи має спрощений характер. Зокрема, медико-соціальна експертна комісія (далі — МСЕК) виконує свої завдання за принципом екстериторіальності. Це означає, що особа може пройти медико-соціальну експертизу незалежно від місця своєї реєстрації і враховується фактичне місцеперебування цієї особи. Безпосереднє особисте відвідування МСЕК не є обов’язковим, і у випадку, коли пацієнт не може відвідати МСЕК особисто, рішення може бути прийнято на основі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Слід підкреслити, що для осіб, які повинні переоглянути свій статус інвалідності під час дії воєнного стану і не можуть відвідати МСЕК або отримати направлення на обстеження, термін переогляду автоматично продовжується на весь період дії воєнного стану і наступні 6 міс після його завершення або скасування.

Щодо знаходження адрес та контактів МСЕК, можна використовувати різні джерела. Одним із найпоширеніших способів є звернення до «гарячої лінії» Міністерства охорони здоров’я або пошук інформації на офіційному вебсайті МОЗ. Також можна отримати цю інформацію через лікаря-терапевта або через відділення соціального захисту населення у вашому регіоні. Вони зазвичай знають адреси та контакти МСЕК, які обслуговують вашу територію.

Національний контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60-20-19 надає безоплатні консультації у сфері охорони здоров’я, включаючи питання щодо продовження терміну дії інвалідності.

Якщо ви виявили порушення своїх прав під час проходження МСЕК, зокрема, якщо вимагають плату за проходження МСЕК, слід звертатися до контакт-центру МОЗ. Там можуть надати інформацію про контакти та розташування всіх МСЕК в Україні.

Для отримання актуальних контактів МСЕК рекомендують звернутися до офіційного вебсайту МОЗ або до Національного контакт-центру для отримання найсвіжішої інформації.

Дійсні контакти МСЕК за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua