У Житомирі відкрили перший в Україні центр навчання та підтримки патронажу

30 серпня 2023
783
Резюме

29 серпня в Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Навчальний центр створили на базі Житомирського медичного інституту.

Запровадження тренінгово-ресурсного центру з впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу в Житомирі стало важливим кроком у покращанні догляду за дітьми та родинами в цьому регіоні. За словами координатора медичних програм ЮНІСЕФ Україна Ігоря Кацитадзе, Житомирська обл. несла особливе навантаження через подвійні фактори — наявність активних бойових дій та прийом внутрішньо переміщених осіб. Це призводило до зростання потреб у допомозі серед дітей та родин.

У рамках цього проєкту в Житомирському медичному інституті був створений тренінгово-ресурсний центр, який стане платформою для підвищення кваліфікації медичних студентів та викладачів, а також представників інших медичних навчальних закладів України. Тут проводитимуться тренінги, семінари та практичні заняття з тематики догляду за дітьми та сім’єю.

Модель патронажу, яку планують впроваджувати, передбачає особливий підхід до догляду за дітьми від народження до 1000 днів. Це включає регулярний догляд за розвитком дитини, виявлення можливих ризиків та питань щодо її здоров’я та добробуту. Медичні сестри або педіатри будуть відвідувати сім’ї вдома, де проводитимуть оцінку ситуації та надаватимуть необхідну допомогу та консультації.

Тренінгово-ресурсний центр має дві основні зони: тренінгову та симуляційну. У першій зоні студенти та медичний персонал будуть отримувати теоретичні та практичні навички для поліпшення якості медичної допомоги та догляду. Симуляційна зона передбачає практичне навчання з таких аспектів, як правильне кутання дитини, годування грудьми, передача дитини від матері до батька, а також інші навички, необхідні для якісного догляду за новонародженими та дітьми віком до 3 років.

Проєкт реалізовано завдяки підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який працює над захистом та підтримкою дітей у всьому світі. Уже 15 закладів охорони здоров’я на Житомирщині надають подібні послуги та забезпечують якісний догляд за новонародженими та дітьми до 3 років.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами zt.20minut.ua; suspilne.media
Фото: Надія Назарук для Суспільне Житомир