Розроблено Стандарт «Передчасний розрив плідних оболонок»

1 серпня 2023
2215
Резюме

Відповідний проєкт наказу МОЗ винесено на громадське обговорення

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проєкту наказу МОЗ «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Передчасний розрив плідних оболонок».

Обґрунтування

Допологовий розрив плідних оболонок відбувається до початку пологової діяльності і класифікується відповідно до терміну вагітності, на якому він стався, — терміновий, передчасний та ранній.

Терміновий «допологовий розрив плідних оболонок» — це спонтанний розрив плідних оболонок до моменту початку пологової діяльності на 37-му тижні вагітності або пізніше. Передчасний допологовий розрив плідних оболонок — спонтанний розрив плідних оболонок до початку пологової діяльності в терміні з 22-го до 37-го тижня вагітності.

Ранній розрив плідних оболонок — спонтанний розрив оболонок, який відбувся до моменту настання гестаційного віку життєздатності.

Клінічно межа життєздатності (повні 22 тиж вагітності) визначається як термін вагітності, при якому плід має 50% шансів на виживання після народження. Латентний період визначається як часовий інтервал між допологовим розривом плідних оболонок і початком спонтанної пологової діяльності.

Проєкт наказу МОЗ

Стандарт медичної допомоги 

Куди надавати пропозиції

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення в письмовому або електронному вигляді:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7, 01601, e-mail: [email protected], [email protected].

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua