У Львові відкрили відділення трансплантації кісткового мозку

24 липня 2023
1129
Резюме

Для того щоб забезпечити КНП «1-ше територіальне медичне об’єднання м. Львів» всім необхідним для роботи відділення медичним обладнанням, у грудні 2021 р. держава виділила субвенцію в сумі майже 30 млн грн, з яких було використано 26,5 млн.

«Відкриття відділення трансплантації кісткового мозку сьогодні у Львові — це подія не лише для Львова, але й для усієї України, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. — Враховуючи активні обстріли та бойові дії на півдні та сході нашої країни, розширення потужностей у Львові — можливість забезпечити медичну допомогу людям з усіх куточків України».

Загальна площа нового відділення — близько 2000 м². Воно займає два поверхи. На першому поверсі розміщено відділення гематології та денний стаціонар, який складається з 8 палат загальною місткістю 18 ліжок. На другому поверсі знаходяться 9 одномісних боксів, у яких після операції з пересадки кісткового мозку пацієнти проводитимуть близько 1–3 міс — допоки тканина приживеться.

У відділенні проводитимуться діагностика та лікування дорослих і дітей з гематологічною патологією широкого спектра. Тут забезпечена можливість надання замкненого циклу допомоги гематологічним пацієнтам: від ініціальної діагностики, встановлення групи ризику, забезпечення первинного лікування,  лікування рецидивів та проведення трансплантації кісткового мозку. Також у відділенні здійснюватиметься супровід пацієнтів у післятрансплантаційний період, що включатиме боротьбу з реакцією «трансплантат проти хазяїна» таким методом, як екстракорпоральний фотофорез. Завдяки наявності інтенсивної терапії на території відділення пацієнту надаватиметься допомога навіть у разі життєзагрозливих станів.

«Навіть в умовах війни ми продовжуємо розвивати високотехнологічні напрями медичної допомоги. Трансплантація — один з них. Лише за 6 міс цього року проведено 257 трансплантацій. Це майже 70% від кількості трансплантаційних втручань, які були виконані протягом минулого року, і понад 80% — порівняно з 2021 р. Фактично це означає, що кожного дня 2 або 3 пацієнти отримують допомогу методом трансплантації. А отже, вона стає все доступнішою для українців. Зростають і показники трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. Їх проводять 8 медичних закладів в Україні, які за 6 міс виконали 157 пересадок кісткового мозку, з них 29 — дітям. Найбільше пацієнтів — 35 — отримали таку медичну допомогу в НДСЛ «Охматдит», 33 — в Національному інституті раку, 24 — Черкаському клінічному онкологічному центрі. Відсьогодні розширюються потужності для такої трансплантації в Львові.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, galinfo.com.uagalinfo.com.ua