Інтернатура–2023: оголошено про дорозподіл вакантних місць державного замовлення

14 липня 2023
2817
Резюме

МОЗ довело до департаментів (управлінь) охорони здоров’я обласних та Київської міської військових адміністрацій кількість вільних місць державного замовлення

Міністерство охорони здоров’я України продовжує активно працювати, аби максимально забезпечити потреби держави у медиках та заповнити наявні вакантні місця для проходження інтернатури в межах обсягу державного замовлення на 2023 р.

Так, МОЗ наказом від 26.07.2022 р. № 1327 та листом від 12.07.2023 р. довело до департаментів (управлінь) охорони здоров’я (далі — ДОЗ) обласних та Київської міської військових адміністрацій кількість місць державного замовлення для проходження інтернатури, які залишилися нерозподіленими після завершення розподілу в інтернатуру комісіями закладів вищої освіти (далі — ЗВО).

При цьому найбільшу кількість таких місць отримали регіони, в які було розподілено найменшу кількість випускників.

Алгоритм розподілу наступний:

 1. ДОЗ публікують на своїх офіційних вебсайтах отриману від МОЗ інформацію про кількість доведених місць державного замовлення для проходження інтернатури, які залишилися нерозподіленими, із зазначенням бази стажування (закладу охорони здоров’я комунальної форми власності) та спеціальності.
 2. Отримати місце державного замовлення для проходження інтернатури з-поміж нерозподілених місць мають право випускники, які навчалися за кошти державного бюджету та отримали довідку про самостійне обрання місця проходження інтернатури. Такі випускники мають стежити за інформацією на вебсайтах ДОЗ тих регіонів, які їх цікавлять, та безпосередньо звертатися до цих ДОЗ.
 3. У разі, якщо на одне місце для проходження інтернатури претендують дві та більше осіб, перевага надається тому випускнику, який має вищий середній бал успішності в додатку до диплома магістра за відповідною спеціальністю.
 4. Після того, як випускник погоджується з наданою йому пропозицією, ДОЗ видає лист, в якому зазначаються спеціальність та місце проходження інтернатури в закладі охорони здоров’я комунальної форми власності.

Водночас МОЗ встановило наступну вимогу: формування пропозицій ДОЗ щодо місць для проходження інтернатури коштом державного бюджету повинно здійснюватися виключно за такими пріоритетними та затребуваними спеціальностями, як:

 • «Медицина невідкладних станів»;
 • «Загальна практика — сімейна медицина»;
 • «Внутрішні хвороби»;
 • «Інфекційні хвороби»;
 • «Педіатрія»;
 • «Психіатрія»;
 • «Фізична та реабілітаційна медицина»;
 • «Медична психологія»;
 • «Радіологія»;
 • «Епідеміологія»;
 • «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія».

Для обрання місця проходження освітньої частини підготовки в інтернатурі випускник самостійно звертається до ЗВО.

ЗВО зараховують випускника на освітню частину підготовки в інтернатурі за умови наявності вакантних місць державного замовлення на підготовку інтернів.

До 20 серпня 2023 р. ДОЗ надаватимуть до Міністерства звіт щодо осіб, зарахованих на посади лікарів-інтернів відповідно до зазначеного порядку.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua