Як надається медична допомога у постраждалих від повені регіонах

21 червня 2023
711
Резюме

Епідемічна ситуація на Херсонщині попри всі ризики поширення інфекційних хвороб контрольована, запевнила Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) в рамках національного телемарафону «Єдині новини». Під час ефіру 20 червня 2023 р. Н. Гусак розповіла про особливості надання медичної допомоги за пакетом Програми медичних гарантій «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в […]

Епідемічна ситуація на Херсонщині попри всі ризики поширення інфекційних хвороб контрольована, запевнила Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України (НСЗУ) в рамках національного телемарафону «Єдині новини».

Під час ефіру 20 червня 2023 р. Н. Гусак розповіла про особливості надання медичної допомоги за пакетом Програми медичних гарантій «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». 

Пряма мова Наталії Гусак

«У вимогах до цього пакета передбачено так званий медичний кошик, який дорівнює 6-місячному забезпеченню лікарні ліками. Пакетом передбачено не лише боротьбу з інфекційними спалахами, а й можливість надання допомоги при застосуванні хімічної зброї та реагування на інші надзвичайні ситуації. За рішенням Уряду ключові заклади в Херсонській, Миколаївській областях та Криворізька інфекційна лікарня отримають вдвічі більші оплати за готовність до реагування на надзвичайні ситуації» — зазначила голова НСЗУ.

Н. Гусак нагадала, що є три основних лікувальних заклади в Херсоні: обласна інфекційна лікарня ім. І.Г. Горбачевського, дитяча обласна клінічна лікарня та міська клінічна лікарня ім. Тропіних, які надають медичну допомогу пацієнтам з інфекційними захворюваннями.

Проби прісної води регулярно беруть на дослідження в Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській областях. Голова НСЗУ з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком нещодавно відвідали лікарні Херсонщини та Миколаївщини, аби перевірити готовність медичних закладів реагувати на спалахи інфекційних хвороб. Маршрути пацієнтів вибудувано. Отже, доступ пацієнтів до лікарень буде забезпечено.

Також Н. Гусак розповіла про оплату закладам на окупованих територіях і про те, що робити, якщо в медичному закладі вимагають кошти за лікування, ліки чи обстеження.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами nszu.gov.ua