Розвиток телемедицини: Кабміном схвалено законопроєкт

14 червня 2023
1123
Резюме

Документ передано на розгляд Верховної Ради України

Для підвищення якості надання медичної допомоги Кабінетом Міністрів України схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини», який передано на розгляд Парламенту.

Документом передбачено внесення змін до законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та «Про екстрену медичну допомогу».

Чому це важливо

Реалізація стратегічного підходу до розвитку телемедицини в Україні, розширення та оновлення термінологічного словника покращать доступ до медичних послуг та медичних даних, підвищать рівень реалізації прав пацієнтів на отримання таких послуг.

Підхід до телемедицини змусили переглянути пандемія COVID-19 та особливо — повномасштабне вторгнення росії, коли багато громадян стали вимушено обмеженими в можливостях отримання медичних послуг, особливо пацієнти, які перебувають у скрутних умовах і не мають змоги звернутися до лікаря.

Техногенні катастрофи, від яких на сьогодні потерпають багато українців, на жаль, теж часто стають перешкодою для фізичного перебування у медичному закладі тим, кому це буває вкрай необхідно.

Тож зміни в напрямі телемедицини дають можливість посилити спроможність держави в забезпеченні порятунку людей і наданні їм кваліфікованої допомоги.

Так, оптимальніше будуть витрачатися ресурси на охорону здоров’я і допомога надаватиметься більш ефективно, а це зменшить кількість ускладнень, що призводять до більш дороговартісного лікування.

Коментар Марії Карчевич

«Запропоновані зміни дадуть змогу удосконалити підхід до формування та реалізації державної політики щодо розвитку телемедицини задля збереження і зміцнення здоров’я українців за рахунок доступності медичних послуг та розширення можливостей для пацієнтів», — зазначає заступниця міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич.

Як в умовах війни, так і у повоєнний час телемедицина залишатиметься ефективним засобом відновлення та розширення доступу українців до системи охорони здоров’я.

Наразі в Україні працює 7 пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ —Teladoc Solo platform, Rehabilitation Gaming System, Epiqar, System Carebits, Healthbot «Home Doctor».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua