В Україні триває розвиток телемедицини

7 червня 2023
1031
Резюме

Відбулася зустріч у форматі міжвідомчої робочої групи

Міністерство охорони здоров’я за підтримки міжнародних партнерів в умовах повномасштабної агресії росії проти нашої країни продовжує реалізацію стратегічних проєктів з цифровізації сфери охорони здоров’я.

Що вже зроблено

Так, у форматі міжвідомчої робочої групи відбулася зустріч, на якій обговорили внесення змін до законодавства України в напрямі телемедицини; підготовку та затвердження Стратегії розбудови телемедицини в Україні (подана на розгляд в Кабінет Міністрів України); розглянули моделі організаційно-технічних рішень телемедицини та заслухали звіт «Телемедицина в Україні: ситуаційний аналіз», підготовлений за результатами дослідження, проведеного в рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) наприкінці 2022 р.

Коментар Марії Карчевич

«МОЗ розглядає телемедицину як важливий та пріоритетний напрям цифрової трансформації та створення інноваційних цифрових інструментів для пацієнтів та медичних працівників, — зазначила заступниця міністра з питань цифровізації Марія Карчевич. — До розбудови телемедицини в Україні залучені широкі кола урядових, професійних, громадських, донорських та комерційних організацій, які формують спільне бачення щодо шляхів розвитку телемедицини в Україні».

Учасники дискусії обговорювали поточний стан телемедицини, зокрема характеризували групи населення, які можуть отримати найбільшу користь від розширення послуг телемедицини, визначали пріоритетні послуги для такого розширення, зʼясовували стан і прогалини в інфраструктурі.

У презентованому звіті, виконаному Благодійним фондом «Пацієнти України» та Українським центром охорони здоров’я, окреслено історію формування, нормативні, фінансові, організаційні, технологічні аспекти функціонування телемедицини, перешкоди і переваги щодо її застосування тощо. За результатами аналізу сформовано рекомендації, спрямовані на ефективний розвиток телемедицини як засобу відновлення та розширення доступу українців до системи охорони здоров’я в умовах війни та в повоєнний час.

Звіт оприлюднено англійською та українською мовами на сайті проєкту LHSS:

https://www.lhssproject.org/resource/landscape-assessment-telemedicine-ukraine

https://www.lhssproject.org/resource/telemedicina-v-ukraini-situaciyniy-analiz-rokvil-shtat-merilend

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua