Особливості проходження МСЕК на період дії воєнного стану

31 травня 2023
1560
Резюме

Нагадування від МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи значно спрощена.

Подробиці

На сьогодні медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) продовжують роботу відповідно до нормативно-правових актів (зокрема, постанов КМУ від 08.03.2022 р. № 225 та від 30.03.2022 р. № 390), які спрощують проходження експертизи у воєнний час.

На період дії воєнного стану МСЕК здійснює свої функції із забезпеченням принципу екстериторіальності. Крім того, експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності.

Якщо особа хоче встановити інвалідність, але не може прибути на огляд — МСЕК може приймати таке рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Якщо є обставини, за яких ви або ваша дитина не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 міс після його припинення/скасування. Усі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.

Звертаємо вашу увагу, якщо під час проходження МСЕК обмежують чи порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19. 

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua