Телемедичні системи HomeDoсtor вже працюють в Україні

17 травня 2023
943
Резюме

Обладнання розподілене між фельдшерськими пунктами в селах та селищах.

Використання телемедичних рішень — це покращання доступу пацієнтів до кваліфікованої медичної допомоги в умовах воєнного стану. Так, громадська організація Help to Ukraine (Іспанія) надала 20 одиниць телемедичних систем HomeDoсtor. Компанія HomeDoctor — іспанський startup — створена під час пандемії СOVID-19, коли діяли локдауни. З того часу широко використовується в країні та за її межами. Ця платформа телемедицини дає змогу лікарю дистанційно, а пацієнту самостійно проводити базові дослідження: вимірювати температуру тіла, артеріальний тиск, сатурацію, робити електрокардіограму (ЕКГ), дослідження вуха, горла, носа, шкіри, використовуючи телемедичні пристрої діагностики.

Спершу телемедичне обладнання було передане в Запорізьку та Полтавську області. А потім — у Житомирську, Сумську та Чернігівську, де розподілено між фельдшерськими пунктами в селищах і селах, що розташовані неподалік від українсько-російського кордону.

«У селах неподалік кордону з росією залишилося чимало людей. Тож ми передали HomeDoctor туди, зокрема, у фельдшерський пункт села Шкуратівка. Тамтешня фельдшерка передає нам показання пацієнтів. Таким чином, консультуємо і призначаємо лікування — через часті артилерійські обстріли люди не можуть приїхати в амбулаторію. А через ті ж артилерійські обстріли у них підвищується артеріальний тиск, загострюються серцево-судинні захворювання. Є й хворі на COVID-19», — зазначає завідувач амбулаторії загальної практики — сімейної медицини міста Білопілля Сумської обл. Олег Глущенко.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua