Підвищено мінімальну зарплату медикам у зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях

15 травня 2023
2544
Резюме

Уряд ухвалив відповідну постанову

Уряд ухвалив постанову, якою збільшив розмір мінімальної заробітної плати медикам, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях. Йдеться про встановлення нового рівня зарплати для лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації, медичних сестер та молодших медичних працівників, які працюють у небезпечних умовах поблизу лінії фронту.

Території активних бойових дій

Зокрема, на територіях активних бойових дій, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) від 09.03.2023 р. № 84 «Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», встановлено заробітну плату на рівні  не менше:

  • 28 000 грн — для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою в галузі охорони здоров’я;
  • 18 000 грн — для медсестер та медбратів;
  • 9000 грн — для молодших медпрацівників.

Прифронтові території

На територіях можливих бойових дій (прифронтових територіях), відповідно до наказу Мінреінтеграції, встановлено заробітну плату на рівні не менше:

  • 23 000 грн — для лікарів, фармацевтів,  професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров’я;
  • 15 500 грн — для медсестер та медбратів;
  • 8000 грн — для молодших медпрацівників.

Коментар Віктора Ляшка

За словами міністра охорони здоров’я, цим рішенням Уряд зробив ще один крок до збереження кадрового потенціалу на прифронтових територіях та у зоні активних бойових дій. Адже медики, які  виконують свої обов’язки в небезпечних умовах праці з постійним ризиком для життя та здоров’я, мають бути забезпечені гідною заробітною платою.

«Регулярно відвідуючи прифронтові області, мав змогу не раз на власні очі побачити, в яких умовах доводиться працювати нашим медичним працівникам. Не перестаю щиро дивуватися їхньому героїзму та відданості своїй справі — рятувати людей за будь-яких умов: під обстрілами, під час ракетних ударів, атак ворога. Дякую кожному, хто надійно тримає медичний фронт. Під час усіх зустрічей завжди чітко окреслював свою позицію: зарплати медичним працівникам у зонах активних бойових дій мають бути підвищені. І сьогодні ми це робимо. Дякую всім колегам з Уряду за підтримку. Це чесно і це справедливо. Маємо зробити все, аби українці, які проживають близько до лінії фронту, отримували всю необхідну їм медичну допомогу. Збереження життя та здоров’я людей — наше завдання номер один», — зазначив Віктор Ляшко.

Рішення постанови поширюється на медичних працівників закладів охорони здоров’я, які мають контракт із Національною службою здоров’я України.

Постанова діятиме до кінця 2023 р.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua