Підбірка цифрових освітніх ресурсів для медиків, які доступні вже сьогодні

14 квітня 2023
2964
Резюме

Академія НСЗУ, «Дія. Цифрова освіта», База знань кращих практик

Розвиток електронної охорони здоров’я (eHealth) та зростання використання цифрових технологій у медицині спонукає медичних працівників застосовувати нові цифрові рішення та інструменти у своїй роботі.

Ключова електронна система в Україні — електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ) — уже сьогодні створила можливість для користування такими зручними електронними інструментами для лікарів, як е-направлення, е-рецепти, електронні медичні картки пацієнтів та можливість фіксації всієї історії звернень українців до медичних закладів та фахівців. Та для ефективної роботи із цими інструментами важливо мати високий рівень цифрової грамотності. Тому цифрова обізнаність у медичній сфері є невід’ємною складовою професійної компетенції працівників сфери охорони здоров’я.

Цифрова освіта може допомогти медичним працівникам підвищити ефективність своєї роботи: використання цифрових інструментів зменшує час на заповнення медичної документації та забезпечує ефективніший обмін інформацією між лікарями. Онлайн-курси та серіали дають можливість дізнатися про найновітніші зміни та рекомендації в медичній сфері.

Які ж цифрові освітні ресурси для розвитку медичних працівників доступні уже сьогодні?

Академія НСЗУ

Академія Національної служби здоров’я України (НСЗУ) — платформа, що дозволить удосконалити свої знання щодо взаємодії з ЕСОЗ. Усі курси на платформі структуровані за такими напрямами:

Перевагою даної платформи є також і те, що на ній розміщені курси, за які можна отримати бали безперервного професійного розвитку (БПР).

Платформа «Дія. Цифрова освіта».

Для медичних працівників тут варто звернути увагу на освітній серіал із вдосконалення цифрових навичок «Цифрова освіта. Цифрові навички для медиків». У рамках цього курсу можна:

  • ознайомитися з особливостями роботи з формами для опитувань у Google;
  • сформувати базові навички автоматизації в Excel, підготовки та поширення презентацій у Power Point та їх обговорення в Google Meet та Zoom;
  • розібратися з поняттями цифрової безпеки, використання електронного підпису, встановлення паролів на пристроях, захисту персональних даних;
  • дізнатися про особливості роботи в медичних інформаційних системах (МІС) та ЕСОЗ.

«База знань кращих практик» на платформі МОЗ

Розділ «База знань кращих практик» містить матеріали, структуровані таким чином:

Крім цього, медичні працівники завжди можуть переглянути доступні навчальні курси, значна частина із яких є також цифровими, у переліку зареєстрованих заходів БПР для працівників сфери охорони здоров’я. У рамках навчання на цих заходах медичні працівники також отримують бали БПР.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua