Онлайн-курс «Базові засади застосування МКФ» вже доступний

12 квітня 2023
2862
Резюме

Навчальний курс є частиною змін у системі надання реабілітаційної допомоги, спрямованих на наближення її до найкращих світових стандартів

З 10 квітня 2023 р. на платформі Академії Національної служби здоров’я України (НСЗУ) розпочалося навчання за онлайн-курсом «Базові засади застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)».

Курс доступний за посиланням.

Наразі для вивчення вже доступні перші дві теми онлайн-курсу, наступні будуть відкриватися поступово протягом квітня.

Для кого курс

Курс розроблений для:

– фахівців у сфері реабілітації;

– мультидисциплінарних реабілітаційних команд та усіх фахівців сфери охорони здоров’я, які працюють з особами з обмеженнями функціонування.

Для чого курс

Навчальний курс є частиною змін у системі надання реабілітаційної допомоги, спрямованих на наближення її до найкращих світових стандартів. Вже найближчим часом фахівці в усіх закладах охорони здоров’я, які надають послуги реабілітації за державними пакетами Програми медичних гарантій, почнуть користуватися новою електронною системою оцінки та планування реабілітаційної допомоги за принципами Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ). Для коректного використання МКФ та уникнення помилок необхідне навчання всіх профільних фахівців. Саме для них запускається перший навчальний курс з використання МКФ.

Кожен фахівець, залучений до мультидисциплінарної реабілітаційної команди, має пройти навчання та успішно скласти тести для того, аби використовувати інструменти МКФ для надання сучасної, активної, доказової реабілітаційної допомоги пацієнтам.

Після завершення курсу фахівці отримають глибше розуміння функціональних обмежень пацієнтів і зможуть якісніше надавати пацієнтоорієнтовану допомогу. Це дозволить краще розуміти потреби людини, яка проходить реабілітацію, та об’єктивно вимірювати її прогрес.

Курс розкриє:

  • основні принципи біопсихосоціальної моделі МКФ, структуру МКФ та взаємозв’язки між її компонентами;
  • правила кодування з використанням МКФ для документування функціонування пацієнтів, встановлення цілей та планування втручань;
  • роботу фахівців мультидисциплінарних реабілітаційних команд та багато іншого.

Доповнювальним до курсу «Базові засади застосування Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)» є навчальний курс «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (МКФ)». Його відкриття також планується на квітень. Про це буде повідомлено додатково.

Навчальний курс з базових засад застосування МКФ розроблений у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розбудови ефективної системи реабілітації в Україні.

Курс створено в рамках проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який реалізують Міністерство охорони здоровʼя України, НСЗУ, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ «Пацієнти України», Школа реабілітаційної медицини Українського католицького університету, Український центр охорони здоров’я — за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/groups/NSZUAcademy