Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання необхідної медичної допомоги в повному обсязі

10 квітня 2023
717
Резюме

Віктор Ляшко зустрівся з народними депутатами з міжфракційного об’єднання  «Внутрішньо переміщені особи України».

Люди, які внаслідок ворожої агресії рф були змушені покинути свої домівки та наразі мають статус внутрішньо переміщених осіб, мають право на отримання необхідної медичної допомоги в повному обсязі за місцем свого поточного проживання. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко 10 квітня 2023 р. під час зустрічі з народними депутатами з Міжфракційного об’єднання «Внутрішньо переміщені особи України».

Коментар Віктора Ляшка

«Наразі в Україні лише за офіційною статистикою знаходиться 5 млн внутрішньо переміщених осіб. Насправді їх набагато більше. Кожен із них був змушений лишити свій дім і тікати, аби убезпечити своє життя. Ми всі розуміємо, як це непросто. І як держава маємо спільно працювати, аби вони були забезпечені всім необхідним, в тому числі і медичною допомогою. Ще рік тому ми прийняли рішення про спрощений доступ українців до первинної медичної допомоги. Відтоді внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті в будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не є обов’язковою», — підкреслив В. Ляшко.

Первинна медична допомога

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я;
  • діагностику та лікування захворювань;
  • базові тести та аналізи;
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт);
  • щеплення відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Доступні ліки

Під час зустрічі міністр ще раз наголосив, що на всій території України продовжує діяти програма «Доступні ліки». Вона працює для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, з хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, хворобою Паркінсона, з розладами поведінки і психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії в післяопераційний період з трансплантації. Державна програма відшкодування коштів поширюється на понад 400 лікарських засобів проти цих хвороб. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (nszu.gov.ua) у відкритому доступі.

Інші питання

Крім цього, присутні обговорили питання, що стосуються надання психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам, видачі препаратів, що надійшли як гуманітарна допомога, а також проблеми, з якими стикаються лікарі-переселенці.

Нагадаємо, наприкінці літа минулого року МОЗ запустило на своєму сайті розділ «Портал вакансій медичних працівників». Він покликаний допомогти кожному медику, який потребує роботи, знайти вакансію, що йому підходить. Ознайомитися з пропозиціями, що розміщені на порталі, можна за посиланням.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua