Необхідно підвищити зарплату медикам на територіях, де ведуться бойові дії, — Віктор Ляшко

6 квітня 2023
837
Резюме

Міністр охорони здоров’я України відвідав із робочим візитом Херсонщину

Держава працює над покращанням доступності медичної допомоги в зонах активних бойових дій та на деокупованих територіях. Про це заявив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко 5 квітня 2023 р. під час робочого візиту на Херсонщину.

Міністр відвідав місцеві лікарні, де напряму поспілкувався з лікарями та керівниками медичних закладів. Також ознайомився зі станом забезпеченості міста та області ліками, медичним обладнанням, фінансовим станом закладів охорони здоровʼя, які працюють у Херсонській обл.

Пряма мова Віктора Ляшка

«Сьогодні найперше хотів би подякувати всім медикам, які працюють тут, на Херсонщині, — лікують та рятують життя українців. Попри всі складнощі, умови й обставини воєнного часу, з ризиком для власного життя і здоровʼя. Ви всі — справжні герої. Без перебільшення. Херсон — перший обласний центр, який вдалося деокупувати. Однак досі люди тут перебувають під постійними обстрілами ворога. Постійно зазнає руйнувань інфраструктура, в тому числі й медична. Наше завдання зараз — докласти максимум зусиль, аби хворі та поранені, як цивільні, так і військові, мали можливість отримати всю необхідну медичну допомогу. Я тут, аби почути кожного з вас, аби спільно знайти оптимальні рішення, які дозволять підтримати медичну систему та покращити доступність медичної допомоги на тих територіях, де все ще тривають активні бойові дії», — зазначив В. Ляшко.

Присутні обговорили ряд питань щодо належного медичного забезпечення осіб, які наразі перебувають на Херсонщині, а також проблеми, з якими стикаються лікарі. Крім цього, приділили увагу проблемі ментального здоровʼя, яка набуває все більшого значення та потребує відповідного реагування. Особливо актуальною вона є для тих людей, які безпосередньо були в зоні активних бойових дій або пережили ворожу окупацію.

У 2023 р. заклади охорони здоров’я Херсонської обл. в рамках Програми медичних гарантій уклали 124 договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за напрямами первинної та спеціалізованої медичної допомоги на загальну суму більше ніж 2 млрд грн. При цьому за січень–березень 2023 р. НСЗУ оплатила надавачам медичних послуг за укладеними з ними договорами більш ніж 500 млн грн. Загальна сума оплат за медичні послуги у 2022 р. становила понад 3,5 млрд грн.

На нараді з генеральними директорами медичних закладів, які розташовані в Херсоні, міністр наголосив на доцільності підвищення заробітної плати медичним працівникам у звʼязку з характером умов їх праці. Адже коштів, які заклади отримують у рамках пакета Програми медичних гарантій «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії», вистачає, щоб це зробили всі заклади.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua