Внесення даних про реабілітацію до ЕСОЗ: незабаром з’явиться новий навчальний курс

22 березня 2023
1983
Резюме

На основі даних в ЕСОЗ буде формуватися профіль функціонування людини, що спростить надалі здійснення заходів соціальної підтримки без додаткового бюрократичного навантаження

Система реабілітаційної допомоги в Україні перебуває на етапі фундаментальних змін. Трансформована система реабілітації має на меті не лише покращити фізичне та психологічне самопочуття людини, але й  повернути її до повноцінного суспільного життя, зберегти її право на роботу та соціальні контакти. Для цього в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) впроваджується функціонал реабілітації на принципах Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя (International Classification of Functioning, Disability and Health — ICF). Тепер у центрі уваги не діагноз і не захворювання, а людина та її шлях до відновлення.

Про Міжнародну класифікацію функціонування, обмежень життєдіяльності та здоровʼя

Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я — поєднання медичної, психологічної та соціальної моделей реабілітації і тому є критично важливою для ефективної роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди та всебічного відновлення пацієнта. Ще одна перевага її впровадження — координація між фахівцями мультидисциплінарної команди та спілкування «єдиною мовою реабілітації». Тож, уся інформація про процес відновлення пацієнта буде синхронізована та доступна для всіх членів його реабілітаційної команди. Утім, Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я — це не лише про відновлення в межах медичного закладу.

«Зібрана та систематизована мультидисциплінарною командою інформація допоможе в майбутньому освітянам, соціальним працівникам, фахівцям інших галузей, систем та державі краще розуміти потреби людини, — прокоментувала заступниця міністра охорони здоровʼя з цифрового розвитку Марія Карчевич. — А це, своєю чергою, значно покращить якість надання всього спектра послуг, необхідних людині та її сім’ї, а також дозволить надалі створювати цифрові інструменти для взаємодії між медичною, соціальною, освітньою та іншими галузями».

Так, на основі даних в ЕСОЗ буде сформовано профіль функціонування людини, що дозволить надалі здійснювати заходи соціальної підтримки без додаткового бюрократичного навантаження.

Незабаром зявиться новий навчальний курс

Уже невдовзі вся необхідна інформація для медичних фахівців про внесення даних щодо реабілітації до ЕСОЗ стане доступною в навчальному курсі Академії Національної служби здоров’я України «Документування процесу надання реабілітаційної допомоги на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ)». Впровадження реабілітаційного функціоналу в ЕСОЗ та розробка навчальних онлайн-курсів відбуваються в межах проєкту «Реабілітація травм війни в Україні», який фінансується за підтримки Швейцарії та Європейського Союзу в Україні.

Розбудова ефективної системи реабілітації є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізують Міністерство охорони здоровʼя України, Національна служба здоровʼя України, Міністерство соціальної політики України, Офіс Президента України, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, БФ «Пацієнти України», Український центр охорони здоровʼя та Український католицький університет.

Слідкуйте за оновленнями та не пропустіть реєстрацію!

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua