Розроблено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики

15 березня 2023
1300
Резюме

Відповідний проєкт постанови Уряду винесено на громадське обговорення

МОЗ України на публічне обговорення винесено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» (далі — проєкт постанови).

Мета

Проєкт постанови розроблено з метою приведення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (далі — Ліцензійні умови), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 р. № 285, у відповідність із Законом України від 2 березня 2019 р. № 139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (далі — Закон України № 139) та ст. 28 Закону України від 25 квітня 2019 р. № 2704-VІІІ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі — Закон України № 2704).

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Ст. 10 Конституції України передбачає, що державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України № 2704 інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.

Так, у звіті Уповноваженого із захисту державної мови (доручення Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля  від 11.05.2022 р. № 10791/1/1-22) висвітлено проблеми щодо застосування української мови як державної та рекомендовано Кабінету Міністрів України внести зміни, зокрема, до Ліцензійних умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. № 285.

Прикінцевими положеннями Закону України № 139 внесено зміни до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», зокрема в частині вимог до Ліцензійних умов.

За результатами проведеного аналізу визначено, що Ліцензійні умови потребують доповнення положеннями щодо:

  • відомостей про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення;
  • інформації про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у ст. 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції», резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у ст. 1 Закону України «Про оборону України»;
  • порядку дій суб’єкта господарювання у разі зупинення та відновлення дії ліцензії;
  • заяв про зупинення та відновлення дії ліцензії.

Основні положення проєкту акта

Проєкт постанови передбачає внесення змін до Ліцензійних умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285. Так, представлено:

Куди надавати пропозиції?

Пропозиції та зауваження просять надсилати до Міністерства охорони здоров’я України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 7, е-mail: [email protected], тел.: (044) 200-08-17.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua