На боротьбу з ВІЛ і туберкульозом PEPFAR виділяє 118,5 млн дол. США терміном на 2 роки (2024–2025 рр.)

14 березня 2023
1022
Резюме

Ці кошти дозволять зберегти всі послуги, які сьогодні реалізуються в Україні в сферах протидії епідеміям ВІЛ-інфекції та туберкульозу

13 березня 2023 р. у Варшаві Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, взяв участь у спільному засіданні зі складання Операційного плану для України на 2023 р. (COP23) Надзвичайного плану президента Сполучених Штатів щодо допомоги хворим на СНІД (The United States President’s Emergency Plan for AIDS Relief – PEPFAR) та національному діалозі Глобального фонду з громадянським суспільством, місцевими та міжнародними партнерами й офіційними представниками штаб-квартири. Мета заходу — розробка проєкту для подання COP23 і попередньої роботи над заявкою України на фінансування від Глобального фонду на 2024–2026 рр. для реалізації програм забезпечення сталої протидії епідемії ВІЛ і туберкульозу в Україні в умовах війни та в післявоєнний період.

За результатами проведених у Варшаві зустрічей та у продовження діалогу з доктором Джоном Н. Нкенґасонґом, глобальним координатором США з питань СНІДу, послом з особливих доручень і спеціальним представником з питань глобальної дипломатії в сфері охорони здоров’я, розпочатого у грудні 2022 р. під час візиту делегації Міністерства охорони здоров’я України у США, анонсовано виділення загального фінансування Україні з боку PEPFAR у розмірі 118,5 млн дол. США терміном на 2 роки (2024–2025 рр.), з них 59,5 млн дол. планується виділити у 2024 р. та ще 59 млн дол. — у 2025 р. Дворічне фінансування буде запроваджено вперше. Крім цього, Глобальний фонд також анонсував виділення 157 млн дол. допомоги на 2024–2026 рр.

Як зазначає В. Ляшко, ці кошти дозволять зберегти всі послуги, які сьогодні реалізуються в Україні в сферах протидії епідеміям ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці у Facebook, а також у Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua, facebook.com/viktor.liashko