Українські фахівці пройшли тренінг із міжгоспітального перевезення критичних пацієнтів

9 березня 2023
589
Резюме

Тренінг провели досвідчені лікарі з Португалії

Навчально-практичний тренінг із міжгоспітального перевезення критичних пацієнтів пройшли 20 слухачів курсу інструкторів з надання догоспітальної допомоги, які проходять очне навчання в межах спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров’я України. Нагадаємо, цей курс — частина масштабного освітнього проєкту, що втілюється в системі екстреної медичної допомоги у співпраці з Тернопільським національним медичним університетом (ТНМУ) ім. І.Я. Горбачевського.

Коментар Ірини Микичак

«Міністерство охорони здоров’я надзвичайно вдячне всім партнерам та іноземним колегам за надважливу підтримку наших лікарів у сучасних реаліях війни, особливо в напрямі екстреної медичної допомоги. Так, завдяки такій підтримці наші фахівці екстреної медичної допомоги з різних регіонів України мали змогу пройти симуляційне навчання та обмінятися практичним досвідом із зарубіжними колегами. Адже через воєнну агресію росії чимало лікарень у прифронтових територіях та на сході зазнають руйнувань, а цивільне населення продовжує ставати жертвами постійних обстрілів ворожої армії. Саме тому таке практичне навчання і розуміння того, як транспортувати критичних пацієнтів у складних умовах, зможе врятувати не одне людське життя», — зазначила заступниця міністра охорони здоров’я та координаторка спільних зі Світовим банком проєктів Ірина Микичак.

Про тренінг

Дводенний тренінг із симуляційної медицини для українських фахівців медицини невідкладних станів провели досвідчені лікарі з Португалії, зокрема Вітор Алмейда з лікарні м. Тондела, округ Візеу; Кароліна Могош із Центрального госпіталю адміністративного центру Тамега-е-Суза; Уляна Підгірна з клініки Алгарвського університету, муніципалітет Фару, та Олена Березовська-Лоуренцо з мережі амбулаторних клінік Естуарій-ду-Тежу, Центральна адміністрація регіону Лісабона.

У ході навчання учасники ознайомилися з такими питаннями:

  • безпека та особливості медичного транспортування критичного пацієнта;
  • організаційні та правові аспекти медичного транспортування;
  • аеромедичне транспортування;
  • ускладнення та конфлікти під час медичного транспортування критичних пацієнтів;
  • медичне транспортування критичних пацієнтів дитячого віку та ін.

Португальські колеги проводили цей курс упродовж 6 днів, а першими його слухачами стали фахівці навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із різних регіонів України, які проходять в ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського курс інструкторів з надання догоспітальної допомоги.

Наступними нові знання і навички отримали військові лікарі, які евакуюють критичних пацієнтів на лінії фронту, а також представники центрів екстреної медичної допомоги, які працюють на звільнених територіях і в прифронтових зонах, науковці і викладачі з медицини катастроф і екстреної медицини медичних закладів вищої освіти Тернополя, Києва й інших міст.

Як зауважили лікарі з Португалії, які з 28 лютого по 5 березня ділилися досвідом з українськими колегами на базі центру симуляційного навчального центру ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського, — це їх свідомий волонтерський внесок у те, щоб якомога більше українських воїнів повернулися живими і з найменшими наслідками для здоров’я, щоб постраждалі у прифронтових зонах були врятовані.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua