Медики на тимчасово окупованих територіях продовжують отримувати зарплату

8 березня 2023
1099
Резюме

Фінансування відбувається за пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території».

Українські медики, навіть ризикуючи життям, не залишають свої робочі місця та до останнього надають медичну допомогу українським громадянам, які перебувають у тимчасовій окупації.

Україна своїх медиків не залишає, і Міністерство охорони здоровʼя та Національна служба здоровʼя продовжують перераховувати кошти тим медзакладам в окупації, з керівництвом яких встановлено належний звʼязок.

Подробиці

З початку 2023 р. медичні заклади, які працюють на тимчасово окупованих територіях, продовжують отримувати фінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за спеціальним пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на тимчасово окупованій території». Даний пакет дозволяє щомісяця перераховувати медичним закладам в окупації суму коштів, яка дорівнює місячному фонду оплати праці медичних працівників.

Фінансування за даним пакетом отримують 64 медичні заклади, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України. З них 22 медзаклади — у Луганській обл., по 15 медзакладів — у Запорізькій та Донецькій областях та ще 12 — у Херсонській.

За 2 міс цього року лікарні, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, вже отримали 133 808 694 грн.

У 2022 р. з початку повномасштабного вторгнення медичні заклади, які перебувають у тимчасовій окупації, щомісяця отримували 1/12 від обсягу річного фінансування.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua