Набули чинності нові ДБН для закладів охорони здоров’я

2 березня 2023
6572
Резюме

Розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах — на реставрацію

1 березня 2023 р. набули чинності оновлені державні будівельні норми (ДБН) «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я». Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

За його словами, норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах — на реставрацію.

Що це означає практично?

Пацієнти в лікарнях перебуватимуть у просторих одно- або двомісних палатах, що обладнані душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають з пацієнтом.

Зроблено акцент на інклюзивності. Будівлі проєктуватимуться з урахуванням принципів безбар’єрності, з широкими коридорами та дверними отворами, облаштовуватимуться системами навігації, в тому числі з аудіопокажчиками. Для потреб маломобільних груп населення будуть облаштовані окремі санітарно-гігієнічні приміщення. Біля головного входу до медичного закладу будуть розташовані паркомісця для осіб з інвалідністю. На території лікарні мають з’явитися паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів.

Зміни також торкнуться проєктування відділень, що прямо вплине на час та зручність доставки пацієнта. Відділення невідкладної допомоги буде повністю адаптовано до міжнародних норм планування відділень emergency.

“Слід зазначити, що за рік війни окупанти пошкодили 1151 об’єкт медзакладів. Ще 174 об’єкти медзакладів зруйновано вщент. Їх доведеться відбудовувати з нуля. І ми зробимо це за кращими світовими зразками. Нові ДБН — перший крок до створення медзакладів нового рівня”, – наголосив В. Ляшко.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами facebook.com/viktor.liashko