COVID-19: варіант Omicron XBB.1.5 виявлено ще у 2 областях України

2 березня 2023
629
Резюме

Відтак вже 6 областей мають підтверджений варіант нового штаму

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанта Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще у двох областях —  Львівській та Черкаській.

Відтак вже 6 областей мають підтверджений варіант нового штаму: Сумська, де був перший пацієнт, Закарпатська, Тернопільська, Одеська, Черкаська та Львівська.

Подробиці

«Секвенування підтвердило варіант Omicron XBB.1.5 ще у двох областях країни — Черкаській та Львівській. Завдяки роботі секвенатора та команди наших фахівців вдалося опрацювати майже тисячу зразків», — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

«Нагадую, що попри властивість штаму Omicron переноситися пацієнтами легше, він має здатність передаватися швидше. Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», — порадила Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

«Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний метод запобігання тяжким наслідкам захворювання. Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медичного закладу або центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для всього дорослого населення та дітей віком від 5 років. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватися дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!», — наголосив Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua