Імуносупресанти включено до програми реімбурсації

28 лютого 2023
1110
Резюме

Особи в посттрансплантаційний період мають звернутися до трансплант-координаторів у трансплантаційних центрах, щоб отримати призначення лікарських засобів та рецепти

Як ми повідомляли раніше, 27 лютого 2023 р. набув чинності новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Ознайомитися з Реєстром можна за посиланням.

До Реєстру включено лікарські засоби, що застосовуються для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового та нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), а також у разі потреби в імуносупресії.

Як отримати імуносупресанти

Що стосується імуносупресивних лікарських засобів (імуносупресантів), то особи в посттрансплантаційний період мають звернутися до трансплант-координаторів у трансплантаційних центрах, щоб отримати призначення лікарських засобів та рецепти за програмою реімбурсації. Лікарські засоби за такими рецептами можна отримати в аптечних закладах, які уклали договір з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ).

Загалом до програми реімбурсації включено 21 торгову назву імуносупресивних лікарських засобів, 15 з них є повністю безоплатними, 6 — з частковою доплатою.

Нагадуємо, що рецепти за програмою реімбурсації виписуються лікарями за міжнародним непатентованим найменуванням (МНН) із зазначенням форми випуску та курсу лікування, а пацієнти в аптечних закладах обирають ті торгові назви, які їм необхідні (програма реімбурсації завжди передбачає як мінімум одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).

Як особам у трансплантаційний період отримати лікарські засоби:

  • після трансплантації пацієнту в трансплантаційному центрі підбирають підтримувальну медикаментозну терапію.

Трансплант-координатор вносить медичну інформацію до електронної системи охорони здоров’я, створює план лікування, виписує електронний рецепт та дає направлення на планове обстеження через 3 міс для визначення необхідності зміни плану лікування;

  • через 3 міс після трансплантації трансплант-координатор на основі показників аналізів визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють у стаціонар;
  • якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6–12 міс після трансплантації), він має звернутися до трансплант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою  реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюються на основі первинного призначення в плані лікування.

Звертаємо увагу, що пацієнти, яким проводили трансплантацію за кордоном і які мають на руках підтверджувальні документи, мають звернутися до трансплант-координатора в український трансплантаційний центр.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua