COVID-19: варіант Оmicron XBB.1.5 підтверджено в 4 областях України

23 лютого 2023
457
Резюме

Результати секвенування в референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України

Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанта Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще в трьох областях:  Закарпатській, Одеській та Тернопільській.

Подробиці

«Завдяки секвенуванню ми підтверджуємо, що варіант Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території 4 областей: Сумській, де був перший пацієнт, Закарпатській, Тернопільській та Одеській. Робота лабораторії триває постійно: нам вдалося зробити вже майже тисячу секвенувань», — розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

«Такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню. Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», — зазначила Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

«Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобігання наслідкам захворювання є доступна та безоплатна вакцинація. Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медичного закладу або центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей віком від 5 років. Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватися дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!», — наголосив Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами phc.org.ua